Gwiazdy

Polski producent z nagrodą Grammy. W Los Angeles pracował z największymi gwiazdami

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Marta Wrońska
Zdobył nagrodę Grammy, a mało kto o nim słyszał
Zdobył nagrodę Grammy, a mało kto o nim słyszał Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Voytek Kochanek pochodzi z Wrocławia. Jest inżynierem dźwięku i producentem muzycznym. Mężczyzna współpracował z największymi gwiazdami, a także otrzymał nagrodę Grammy. Mimo tak ogromnych sukcesów, mało kto o nim słyszał. Kim jest i jak zaczęła się jego przygoda z muzyką?

Voytek Kochanek - kim jest?

Voytek Kochanek jest inżynierem dźwięku i producentem. W 2007 roku otrzymał nagrodę Grammy za album Chaka Khan. Podczas swojej ponad 20-letniej pracy w Stanach Zjednoczonych współpracował ze światowej sławy artystami z branży muzycznej. - Będąc w Los Angeles, różne gwiazdy przewijały się przez studio. Był Ozzy Osbourne, Steve Vai, [...], takie zespoły, jak Whitesnake, Guns N’ Roses - powiedział.

Warto dodać, że Voytek Kochanek wyjechał do Los Angeles jako muzyk. Szybko okazało się jednak, że konkurencja jest zbyt duża, a on z grania nie może się utrzymać. Wtedy spróbował swoich sił, jako inżynier dźwięku. To był strzał w dziesiątkę.

Voytek Kochanek o powrocie do Polski

Od kilku lat producent znowu mieszka w Polsce, a dokładnie we Wrocławiu. - W 2013 roku przejechałem zająć się moją chorą mamą. Po paru miesiącach moja mama zmarła i poznałem obecną żonę. Jak zwykle kobieta zatrzymała mnie w tym kraju - dodał.

Teraz inżynier dźwięku i producent współpracuje z polskimi gwiazdami. Jedną z nich był m.in. Kamil Bednarek. - Kojarzy mi się z moimi takimi starymi dobrymi czasami, ze starymi dobrymi nagrywkami. To był taki moment, w którym wszyscy byliśmy zaskoczeni, że mamy szansę współpracować z producentem, który osiągnął sukces, niesamowity sukces - powiedział wokalista.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Marta Wrońska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości