Grammy

  Grammy

  Khalid Robinson ma tylko 20 lat, a już zdobył pięć nominacji do nagród Grammy. Czy nagrody, nominacje i sława były dla niego przytłaczające na początku? Do czego było mu się najtrudniej przystosować? Czy to prawda, że bardzo dużo zawdzięcza swojej mamie? Artysta przyjechał do Polski. Co zobaczył w Warszawie? Spotkała się z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka.

  Jason Mraz koncertował u boku takich artystów, jak The Rolling Stones czy Alanis Morissette. Ma na swoim koncie dwie statuetki Grammy. Kiedy nie zajmuje się muzyką poświęca się uprawie awokado na swojej farmie w Kalifornii. Jakie emocje towarzyszą mu podczas pisania piosenek? Co robi, kiedy dopada go marazm? Zdarza mu się robić coś nie tak? Dlaczego lubi koncertować w kawiarenkach? Z wokalistą rozmawiała Gabi Drzewiecka. Czy wykonał zadanie, które dała mu dziennikarka Dzień Dobry TVN? ;)

  Adele na gali Grammy przełamała swoją nagrodę i przekazała połowę Beyonce. W ten sposób złożyła hołd swojej idolce i zarazem konkurentce. O miłości do idoli i rywalizacji między artystami rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z wokalistami: Zbigniewem Wodeckim i Haliną Mlynkową oraz tancerzami: Michałem Pirógiem i Maciejem "Glebą" Florek. Za co się cenią?

  Brytyjski piosenkarz i kompozytor Seal to trzykrotny zdobywca nagrody Grammy. Wylansował takie hity jak ”Killer”, ”Crazy”, ”Kiss from a Rose” czy ”Love’s Divine”. Z wokalistą spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Czy artysta ma szczególne wspomnienia z Polski? Zabiera w trasę swoje dzieci? Jakie relacje łączą go z byłą żoną Heidi Klum? Czy muzyka pomogła mu pogodzić się z chorobą? Kto odkrył jego talent? Ma dystans do siebie?

  Na scenie Dzień Dobry TVN zdobywca francuskiej nagrody Grammy - Benjamin Clementine. Wykonał utwór Nemesis. Muzyczna podróż Benjamina zaczęła się w momencie, kiedy jako sześciolatek otrzymał pianino zabawkę.

  Niedzielny poranek rozpoczęliśmy występem laureata Grammy, Włodzimierza Pawlika, który, na dzień dobry, zagrał: "Pierwszy pocałunek" z filmu "Rewers", a na zakończenie programu usłyszeliśmy motyw z filmu "Dziecko Rosemary". Do zobaczenia za dwa tygodnie! :)

  Jazz pochodzi z USA. Z USA także pochodzi nagroda Grammy, którą dostał polski jazzman Włodek Pawlik. Polska ma ogromne tradycje jazzowe - wystarczy wspomnieć o Krzysztofie Komedzie, Tomaszu Stańko czy Leszku Możdżerze. W studiu Dzień Dobry TVN Włodek Pawlik opowiedział o tym, jak pisze się muzykę na zamówienie, która potem dostaje tak prestiżową nagrodę jaką jest Grammy. Jazzamanowi towarzyszyła żona i managerka- Jolanta Pszczółkowska-Pawlik.

  Co gwiazdy będą nosić wiosną? Kto i dlaczego ostatnio rozstał się ze swoim agentem i, kto dostał nagrodę Grammy, a nie dostał Fryderyka? Zobaczcie, co dziś przygotowała dla nas Agnieszka Jastrzębska.