Gwiazdy

"Ukryta prawda" ma 10 lat. Jak wygląda praca na planie serialu?

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Sandra Hajduk - Popińska
Dekada „Ukrytej prawdy”
Dekada „Ukrytej prawdy”Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

"Ukryta prawda" to serial paradokumentalny, który od dekady cieszy się niesłabnącą popularnością. Jak wygląda praca na planie produkcji? Czego życzyliby sobie jej twórcy? O to pytała Sandra Hajduk-Popińska.

Dekada "Ukrytej prawdy"

"Ukryta prawda" to program, którego wiernym widzom TVN nie trzeba przedstawiać. Ta kultowa produkcja kończy właśnie 10 lat. Skąd wziął się tytuł serialu?

- W 2011 roku, w październiku, kiedy dowiedzieliśmy się, że będziemy robić "Ukrytą prawdę". Zrobiliśmy sobie burzę mózgu i zaczęły się pojawiać nazwy "tajemnica", "podglądanie przez dziurkę od klucza". W pewnym momencie ktoś powiedział: "ukryte" i wtedy Piotr Fromowitz, czyli szef firmy Constantin Entertainment, powiedział: "Prawda, Ukryta prawda" - wspominała Agnieszka Bednarska, producentka kreatywna.

Przez te dziesięć lat na planie działo się bardzo dużo. - Mieliśmy kiedyś takich aktorów-amatorów, między którymi zaiskrzyło na planie. Po tym planie uciekli na tydzień, szukaliśmy ich - opowiadała producentka.

"Ukryta prawda" - jak wygląda praca na planie?

Z serialem związany jest aktor Antoni Gustowski. Jak trafił na plan? - Kiedyś kolega, aktor, który grał u mnie w dyplomie, musiał zrezygnować z udziału w "Ukrytej prawdzie" z dnia na dzień i polecił mnie [...]. Poszedłem na plan, zagrałem i od tamtego czasu rzeczywiście zdarzyło mi się raz na jakiś czas zagrać w "Ukrytej prawdzie" [...] - mówił.

Serial "Ukryta prawda" od 10 lat reżyseruje Teresa Kotlarczyk. - 10 lat wydaje się, że to jest bardzo długi czas. Pamiętam, jak zaczynałam ten serial - przyznała. Warto dodać, że jeden odcinek serialu powstaje niezwykle szybko. - W 2,5 dnia musimy zrobić 40 minut materiału, więc pracujemy 12 godzin dziennie, czasem dłużej - podkreśliła reżyserka.

Czy któryś aktor lub odcinek szczególnie zapadł jej w pamięć? Czego życzyliby sobie twórcy serialu? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Sandra Hajduk - Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości