Gwiazdy

Sanah i jej muzyczna "Uczta". Kogo zaprosiła do współpracy?

Gwiazdy

Aktualizacja:
Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
kultura.gazeta.pl
Sanah

Sanah to jedna z najciekawszych polskich wokalistek młodego pokolenia. Artystka wraca właśnie z nowym materiałem. Na płycie "Uczta", która od 15 kwietnia jest w sprzedaży, znalazł się utwór "Ostatnia nadzieja" nagrany wspólnie z Dawidem Podsiadło. To jednak nie koniec niespodzianek.

Sanah i Dawid Podsiadło nagrali razem piosenkę

Sanah, czyli Zuzanna Irena Jurczak to jedna z najciekawszych i najzdolniejszych polskich wokalistek. Artystka wraca z nową płytą pt. "Uczta". Do pracy nad nią zaprosiła m.in. Dawida Podsiadło i to właśnie on udostępnił fanom kawałek "Ostania nadzieja", w którym wspólnie zaśpiewali. - Jak możecie już usłyszeć, mam przyjemność śpiewać w utworze sanah. Mam nadzieję, że Wam się ten utwór spodoba. Ja jestem wielkim fanem całej "Uczty" Zuzanny i gorąco zachęcam do przesłuchania całego premierowego materiału od tej wybitnej artystki - napisał w mediach społecznościowych Dawid Podsiadło.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Warto dodać, że autorami tekstu są sanah i Podsiadło. Za muzykę, która może nasuwać skojarzenia ze stylem country - odpowiadają sanah i Jakub Galiński.

"Uczta" Sanah. Kto pojawił się na płycie?

Płyta "Uczta" trafiła do sklepów muzycznych 15 kwietnia i jest trzecim studyjnym albumem artystki. Wokalistka podkreśla, że to do tej pory najważniejszy projekt w jej życiu. Płyta składa się z jedenastu piosenek zaśpiewanych z innymi artystami. Wśród zaproszonych gości, obok Dawida Podsiadło, znaleźli się m.in. Ania Dąbrowska, Artur Rojek, Grzegorz Turnau, Daria Zawiałow czy zespół Kwiat Jabłoni.  Warto dodać, że sanah została nominowana do Fryderyków. O statuetkę powalczy aż w sześciu kategoriach - artystki, autorki i kompozytorki roku, album roku - pop, utwór roku - pop, a także razem z Michałem Pańszczykiem za reżyserię wideoklipu do utworu "Kolońska i szlugi" w kategorii teledysk roku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: kultura.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

Pozostałe wiadomości