Te gwiazdy zdecydowały się na dziecko po czterdziestce. Jakie zalety ma późne macierzyństwo?

mama z noworodkiem
Catherine Delahaye/Getty Images
Macierzyństwo po czterdziestce wciąż wzbudza kontrowersje. Jednak dzięki pogłębionej świadomości i rozwojowi medycyny na przestrzeni ostatnich lat stało się znacznie bezpieczniejsze. Które z polskich gwiazd nieco później zdecydowały się na urodzenie dziecka?

Gwiazdy, które urodziły po czterdziestce

Nie jest tajemnicą, że wraz z upływem lat płodność maleje, a zatem zajście w ciążę staje się coraz trudniejsze, ale nie niemożliwe. Decydując się na dziecko po czterdziestym roku życia, należy mieć na uwadze zwiększone ryzyko poronień i wad wrodzonych płodu. Nowoczesne metody badań sprawiają jednak, że mamy coraz większą wiedzę na temat swojego ciała i jego możliwości. Jesteśmy w stanie także w rzetelny sposób kontrolować przebieg ciąży.

Co więcej, lekarze są zgodni co do tego, że ciąża w późniejszym wieku jest bardziej przemyślana. Rodzice w dużej mierze osiągają już wtedy stabilizację finansową. Według ekspertów, to właśnie mamy po czterdziestce znacznie częściej karmią piersią. Mówi się również, że z racji swojego doświadczenia, ale i wiedzy, podejmują one lepsze decyzje wychowawcze. Zazwyczaj w tym wieku kobieta jest już również ukierunkowana zawodowo, a także ma zbudowaną karierę, dzięki czemu nie czuje, że w imię macierzyństwa musi z czegoś rezygnować.

Które gwiazdy zdecydowały się urodzić po czterdziestce? Oto lista:

1. Kasia Figura

Gwiazda polskiego kina ma troje dzieci - syna Aleksandra oraz dwie córki - Koko Claire i Kaszmir Amber. Kaszmir urodziła się, gdy aktorka miała 42 lata.

2. Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka bardzo długo czekała na swoją córeczkę - Alikia urodziła się, gdy aktorka miała 41 lat. Cierpliwość jednak opłaciła się. Dziś Kasia jest szczęśliwą mamą i żoną. Innym kobietom, które marzą o potomstwie, gwiazda radzi, by się nie poddawały, bez względu na przeciwności.

3. Justyna Steczkowska

Justyna ma troje dzieci z mężem, Maciejem Myszkowskim. Najmłodsza, Helena, urodziła się, gdy piękna piosenkarka miała 41 lat.

4. Małgorzata Kożuchowska

Aktorka urodziła pierwsze dziecko w wieku 43 lat. Obecnie jest szczęśliwą mamą Franciszka.

5. Małgorzata Rozenek-Majdan

Małgosia Rozenek-Majdan ma dwójkę dzieci (Stasia i Tadeusza) z małżeństwa z Jackiem Rozenkiem. W tym roku na świat przyszedł Henryk - owoc związku z Radosławem Majdanem. Małgosia urodziła Henia w 2020 roku, w wieku 42 lat.

6. Natalia Kukulska

Natalia od 2000 roku związana jest z perkusistą Michałem Dąbrówką. Mają troje dzieci: syna Jana i dwie córki, Annę i Laurę. Najmłodsza przyszła na świat, gdy Natalia miała 40 lat.

7. Anna Korcz

Aktorka urodziła syna Jana, gdy miała 42 lata. Wcześniej była już mamą dwóch córek.

8. Kasia Glinka

Kasia urodziła syna Leo w maju 2020 roku, w wieku 43 lat. To owoc związku z narzeczonym, Jarosławem Bienieckim. Z poprzedniego małżeństwa, z Przemysławem Gołdonem, Kasia ma syna Filipa.

9. Katarzyna Warnke

Aktorka wyszła za mąż za Piotra Stramowskiego w 2016 roku. Trzy lata później na świat przyszło pierwsze dziecko pary - córka, której imienia aktorski duet jednak nie zdradził. Kasia urodziła, mając 42 lata.

Gwiazdy, które zostały matkami po 45. roku życia

Niektóre gwiazdy na macierzyństwo zdecydowały się jeszcze później. Po 45. roku życia urodziły: Monica Bellucci, Halle Berry, Holly Hunter i Susan Sarandon.

A co Kasia Glinka powiedziała o późnym macierzyństwie? Obejrzyj wideo:

Zobacz także:

Izabela Janachowska ocenia swoje modowe wpadki. Jej reakcje rozbawią was do łez. "Jezu, jak ja wyglądam!"

Kinga Rusin zachwyca w bikini. Internauci: "Z taką figurą powinna zagrać Pani dziewczynę Bonda"

Kasia Szklarczyk w bikini. Zwyciężczyni "Top Model" zachwyca figurą. "Petarda"

Autor: Anna Mierzejewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości