Gwiazdy

Joanna Kulig i Szymon Komasa o wspólnym projekcie muzycznym. "Jest coś magicznego w tym albumie"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Piosenka jest dobra na wszystko

Szymon Komasa nagrał płytę "Piosenki z Kabaretu Starszych Panów". Na krążku znalazła się piosenka nagrana przez Joannę Kulig. Dlaczego aktorka zdecydowała się na to? Kto jeszcze wziął udział w projekcie? Gwiazdy gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

Joanna Kulig zaśpiewała na płycie Szymona Komasy

Szymon Komasa w trakcie pandemii chciał się czymś zająć. Od początku myślał o utworach z kabaretu, ale uznał, że potrzebuje do projektu odpowiednich artystów.

- Kiedy zamknęliśmy się w czterech ścianach, pomyślałem sobie, co mogę z tym czasem zrobić i kabaret wpadł mi do głowy natychmiast. Żeby był kabaret, muszą być też ludzie, grupa, która go tworzy. Wpadłem na najwspanialszą grupę jaką można sobie wymarzyć, m.in. Asię Kulig - powiedział Szymon Komasa.

Joanna Kulig przystąpiła do nagrywania swojego utworu, będąc niemal równocześnie na dwóch planach. Dla aktorki udział w projekcie był wspaniałym przeżyciem, a dodatkowym plusem jest to, że na współpracę zdecydowali się inni znakomici twórcy.

- Nie zastanawiałam się, bardziej chodziło o to, żeby pogodzić to terminowo. Zawsze takie sytuacje są wariackie, ale śpiew jest też jakimś relaksem, taką pozytywną energią i myślę, że ludzie potrzebują dużo pozytywnej energii. Żeby się wyciszać, cieszyć, tańczyć, bo pandemia trochę zaburzyła ten kontakt międzyludzki - powiedziała aktorka.

Szymon Komasa stworzył płytę w pandemii

Szymon Komasa jest niezwykle dumny z płyty. - Od początku mówię, że to jest album konceptualny, że to jest album wszystkich tych, którzy na tej płycie wystąpili. Rzeczywiście, to jest niesamowite, że zebrałem taką grupę artystów, że jest tu Asia Kulig, że jest moja siostra Mery Komasa, że jest Hanna Banaszak, że jest Vito Bambino, Błażej Król i to są osoby śpiewające, ale są też fenomenalni aranżerzy - podkreślił Szymon Komasa. - Jest coś magicznego w tym albumie i tak pozostanie - dodał.

Będzie także trasa koncertowa. Choć zebranie wszystkich twórców jest nie lada wyzwaniem.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Molęcki/EastNews

Pozostałe wiadomości