Gwiazdy

Sztuki teatru Michała Żebrowskiego dostępne w Internecie. "To dla nas jedyny ratunek"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Artyści borykają się obecnie z wielkim kryzysem. Przez wstrzymanie produkcji filmowych oraz zamknięcie teatrów, nie tylko nie mają środków do życia, ale też nie mogą oddawać się swojej pasji. Na oryginalne rozwiązanie tego problemu wpadł Player.pl i Teatr 6. piętro. Sztuki przenoszą się bowiem do Internetu. O szczegółach opowiedział Michał Żebrowski.

Michał Żebrowski o Teatrze 6. piętro w Internecie

Teatry znajdują się obecnie w wyjątkowo trudnej sytuacji. Choć podczas pandemii mogły przez jakiś czas funkcjonować z ograniczoną liczbą miejsc, teraz znów są zamknięte, a aktorzy zostali bez pracy.

- Jest wojna, jest pandemia, jedynym ratunkiem dla nas, dla teatrów, jest przeniesienie naszej oferty spektakli do Internetu - stwierdził w Dzień Dobry TVN Michał Żebrowski.

Z tego powodu właśnie Teatr 6. Piętro rozpoczął współpracę z serwisem Player.pl. Nie wychodząc z własnych mieszkań, bezpiecznie i komfortowo można zobaczyć głośne spektakle. Komedie, dramaty, pastisze oraz satyry polityczne złożą się na różnorodny gatunkowo repertuar, który zaspokoi rozmaite gusta i zaciekawi najwytrawniejszych odbiorców sztuki.

- Właśnie jest premiera "Ożenku" Gogola. Można wejść na Player.pl i zobaczyć nasze przedstawienie w reżyserii Andrzeja Bubienia. Spektakl zagraliśmy już chyba ze 150 razy w gwiazdorskiej obsadzie - mówił aktor.

Teatr 6. Piętro na Player.pl

Co tydzień na Playerze będzie pojawiała się kolejna sztuka.

- Następnie zagramy dla Państwa "Ucho prezesa", czyli schedę, legendarną już sztukę Roberta Górskiego w gwiazdorskiej obsadzie znaną z serialu z Internetu. Potem oczywiście odnowioną szatę graficzną i wspaniałe otwarcie nowego "Szkła kontaktowego", również naszego wspólnego z TVN przedstawienia w Teatrze 6. Piętro - wyjawił Michał Żebrowski.

W poprzednich latach na deskach jego teatru grało wiele gwiazd. W główne role wcielali się m .in. Anna Dereszowska, Janusz Chabior, Piotr Głowacki, Cezary Pazura czy Cezary Żak. Gdy usłyszeli, że sztuki będą dostępne online, zaangażowali się w pracę.

- To było niesamowite. Nagrywaliśmy to już parę miesięcy temu. (...) Tak się koledzy przejęli, była taka atmosfera, jakbyśmy wiele lat temu kręcili prawdziwy teatr telewizji. Wszyscy się przygotowali, nauczyli się tekstu. Zagraliśmy co do sekundy wszystko. No naprawdę spięli się wszyscy - zdradził aktor.

Teatr jeszcze nigdy nie był tak blisko!

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Bławicki/East News

Pozostałe wiadomości