sztuka teatralna

  sztuka teatralna

  Międzynarodowy Dzień Teatru świętujemy 27 marca. W tym roku - podobnie jak i w 2020 - jest obchodzony wyjątkowo, bo po raz kolejny w cieniu pandemii. Okoliczności nie sprzyjają dobremu samopoczuciu, ale artystom z Teatru Kwadrat chyba udało się "ograć" trudności pandemicznej rzeczywistości. Z okazji MDT przekornie proponują "Umrzeć ze śmiechu". Czy mimo wyzwań covidowego świata w Teatrze Kwadrat humor i optymizm wciąż grają rolę pierwszoplanową?

  Artyści borykają się obecnie z wielkim kryzysem. Przez wstrzymanie produkcji filmowych oraz zamknięcie teatrów, nie tylko nie mają środków do życia, ale też nie mogą oddawać się swojej pasji. Na oryginalne rozwiązanie tego problemu wpadł Player.pl i Teatr 6. piętro. Sztuki przenoszą się bowiem do Internetu. O szczegółach opowiedział Michał Żebrowski.

  Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie wychowała takich aktorów jak Jerzy Stuhr, Dorota Segda (obecna rektor uczelni), Joanna Kulig, Tomasz Kot, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska i Magdalena Boczarska. Uniwersytet obchodził swoje 70-lecie i z tej okazji jego najwybitniejsi absolwenci wystąpili wspólnie w sztuce "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Czy mieli tremę przed spektaklem? Jak wspominają czas studiów? W Krakowie była Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Ich znakiem rozpoznawczym jest autoironia i abstrakcja. Grupa teatralna Mumio wróciła na scenę w powiększonym o muzyka Tomasza Drozdka składzie. "Czujemy się zwierzętami teatralnymi" zdradził Dzień Dobry TVN Jacek Borusiński. Jakich tematów dotyka ich nowa sztuka?

  Już za kilka dni aktor otworzy warszawski festiwal monodramu. O czym opowiada utwór, z którym wystąpi na scenie Jan Peszek? W rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Mateuszem Hładkim, wybitny aktor zdradził też słów kilka na temat swoich najbliższych planów. Gdzie bedziemy mogli go zobaczyć?

  Fani serialu "Na Wspólnej" już wiedzą, że ostatnio w barze Ziębów wiele się dzieje. Nie z powodu wielu klientów (bo tych jak na lekarstwo), ale w związku z pojawieniem się Magdy Gessler. Bożena Dykiel opowiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej, jakie rewolucje na planie serialu wprowadziła znana restauratorka. I nie były to tylko rewolucje kuchenne.