Julia Wyszyńska od dziecka chciała zostać aktorką, dlatego zdecydowała, że po maturze będzie zdawała do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Niestety, nie dostała się na uczelnię. Niepowodzenie ją jednak nie zraziło i zdecydowała się na naukę w Studium Teatralnym przy Teatrze Śląskim w Katowicach. Warsztaty ukończyła w 2006 r., by potem ponownie podejść do egzaminów na PWST – tym razem z powodzeniem. Ukończyła uczelnię w 2010 r., grając w dyplomowych spektaklach w reżyserii Jerzego Stuhra ("Giganci z gór") oraz Adama Nawojczyka ("Nadobnisie i koczkodany").
>>> Zobacz także:
"Szóstka" – serial o problemach zdrowotnych i moralnych
Wyszyńska i Lichota. Czy miłość jest dla nich wszystkim?
Aktorka na deskach teatru zadebiutowała rolą Zabawnisi w spektaklu "Nowe wyzwolenie". Sztuka grana była w teatrze w Bielsku Białej. Następnie współpracowała z warszawskimi teatrami: Na Woli, Laboratorium Dramatu, Rozmaitości, a także z bydgoskim Teatrem Polskim.
W 2017 r. premierę miał kontrowersyjny spektakl "Klątwa", w którym Julia Wyszyńska grała kobietę dokonującą aktu seksualnego z rzeźbą papieża Jana Pawła II. Po przedstawieniu aktorka musiała się mierzyć z wieloma problemami, między innymi ze stanami lękowymi spowodowanymi falą nienawiści w internecie. Hejterzy jej grozili i życzyli śmierci.
Dopiero po sześciu miesiącach od premiery spektaklu i wybuchu afery zaczęłam spokojnie oddychać.
- przyznała u nas w studiu.
Czy gdyby mogła cofnąć czas, podjęłaby jeszcze raz decyzję o zagraniu w ty przedstawieniu?
Absolutnie tak. To było najważniejsze doświadczenie i mocno ukierunkowało mnie jako aktorkę.
- powiedziała.
Julia Wyszyńska zagrała także w wielu filmach i serialach, m.in. w "Klerze", "Ataku paniki", "Miłość jest wszystkim" i "Misji Afganistan". Teraz możemy ją oglądać w serialu TVN "Szóstka", w którym wciela się postać Olgi - niepewnej siebie kobiety, która bez trudu podejmuje decyzję o oddaniu ojcu nerki.
"Szóstka" - opis serialu
"Szóstka" to miniserial produkcji TVN, oparty na prawdziwej historii pierwszego przeprowadzonego w Polsce tzw. przeszczepu łańcuchowego. Obraz wyreżyserowała Kinga Dębska, autorka takich hitów filmowych jak: "Moje córki krowy" czy "Zabawa zabawa", za którą została nominowana do Złotego Lwa.
"Szóstka" to historia o międzyludzkich relacjach i trudnych wyborach, które zmuszeni jesteśmy podejmować w sytuacjach ekstremalnych. Sześciu tytułowych bohaterów to trzy pary nieznajomych, którzy zostali włączeni do programu. Bohaterowie nie mogą być dawcami dla swoich bliskich, mają jednak możliwość, by oddać nerkę osobie niespokrewnionej, której bliski odda nerkę w zamian. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia transplantacji jest dobrowolna zgoda wszystkich zaangażowanych. Aby doszło do przeszczepu nikt nie może się wycofać.
W obsadzie serialu znaleźli się: Julia Wyszyńska (Olga Mirska), Sławomir Orzechowski (Janusz "John" Mirski), Gabriela Muskała (Beata Małecka), Grzegorz Damięcki (Marcin Małecki), Maja Pankiewicz (Natalia Dębicka), Mateusz Rusin (Kamil Stańczak), Marianna Zydek (Iza), Marcin Bosak (Paweł), Marian Dziędziel (profesor Bielik), Agnieszka Pilaszewska (koordynatorka Malewicz), Szymon Piotr Warszawski (doktor Lipski), Magda Biegańska (psycholog), Hubert Woliński (Staszek).
"Szóstka" – streszczenie 6. odcinka
Co się wydarzy w ostatnim odcinku serialu? Czy operacja dojdzie do skutku? Pacjenci będą musieli stawić czoła jeszcze jednemu poważnemu problemowi. Paweł przekazuje ojcu informację o decyzji Olgi. Prosi, by nie miał do niej żalu. Sam natomiast kontaktuje się z profesorem Bielikiem. Problemy Beaty i Marcina przybierają na sile. Kobieta oznajmia mężowi, że chce się rozwieść. Jest pewna, że mąż już jej nie kocha. Rozpoczynają się przygotowania do operacji. Niestety jeden z pacjentów znika.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN