Gwiazdy

Syn Agnieszki Cegielskiej wziął udział w zawodach kartingowych. "Sport w XXI wieku jest genialny"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Agnieszka Cegielska kibicuje synowi na torze

W Bydgoszczy odbyły się amatorskie wyścigi kartingowe, umożliwiające rozwój sportowej pasji u najmłodszych miłośników tej dyscypliny. Wśród nich znalazł się nastoletni Franek Cegielski, który wybrał się na zawody z mamą. Co na temat jazdy gokartem sądzi znana prezenterka?

Franek Cegielski na zawodach kartingowych w Bydgoszczy

W pierwszych dniach października na bydgoskim "Kartodromie" odbyła się III Runda Kartingowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodzików w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło do grodu na Brdą miłośników sportów motoryzacyjnych z całej Polski. Wśród nich znalazła się Agnieszka Cegielska i jej nastoletni syn Franek, który postanowił spróbować swoich sił w tej wymagającej dyscyplinie.

Dzisiaj zostały dwa wyścigi finałowe. Niestety, nie startuję z najlepszej pozycji, ponieważ wczoraj były pewne problemy z silnikiem, ale będę się przebijał i będzie super

- wyjaśnił młody kierowca. Dodał też, w finałowej rundzie wyścigu startuje w kategorii Mini Max. Pozwala ona rozwijać umiejętności za kierownicą gokartów dzieciom do lat trzynastu.

Franek Cegielski nie stroni od uprawiania sportu. Otwarcie przyznaje, że karting nie jest jego jedyną pasją, jednak właśnie ta dyscyplina zdaje się być najbliższa jego sercu.

Agnieszka Cegielska kibicuje synowi

Na trybunach bydgoskiego toru kartingowego nie mogło zabraknąć Agnieszki Cegielskiej, która z zaangażowaniem wspiera zainteresowania dorastającego syna. Dumna mama udziela synowi bezcennego wsparcia i z zapartym tchem przygląda się poszczególnym etapom wyścigów.

Te dzieciaki są wspaniałe. Moim zdaniem sport w XXI wieku jest genialny, odciąga dzieciaki od komputerów, pozwala naturalnie produkować dobrą energię. To ma moc

- oceniła prezenterka. Dzieci biorące udział w wyścigach nie tylko rozwijają sportowe talenty, ale uczą się także współdziałania w grupie. Obok sportowej rywalizacji, równie istotne znaczenie ma dla nich nawiązywanie przyjaźni i pielęgnowanie ich także poza torem kartingowym.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości