Gwiazdy

Sophie Ellis-Bextor wyznała, że była ofiarą gwałtu. "Czułam się brudna"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
BBC

Sophie Ellis-Bextor właśnie opublikowała swoje wspomnienia. Piosenkarka znana z hitu "Murder on the Dancefloor" powiedziała o traumatycznych przeżyciach, których doświadczyła jako 17-latka. Fragmenty książki zatytułowanej "Spinning Plates" pojawiły się w sieci.

Wspomnienia Sophie Ellis-Bextor

Sophie Ellis-Bextor zdobyła międzynarodową popularność w 2003 roku, gdy światło dzienne ujrzał jej singiel "Murder On The Dancefloor". Do dramatycznych wydarzeń doszło zanim 42-letnia gwiazda stała się rozpoznawalna. Sophie miała wówczas 17 lat, a czynu miał się dopuścić 29-letni muzyk, nazwany przez nią Jimem.

- Słyszałam siebie, mówiącą: "Nie" i "Nie chcę tego", ale to nic nie zmieniło - wyznała. - Uprawiał ze mną seks, a ja czułam wstyd. W ten sposób straciłam dziewictwo i czułam się głupia. (...) Czułam się brudna, ale także niepewna własnych uczuć, ponieważ nie miałam żadnego innego doświadczenia, z którym mogłabym to porównać - dodała.

Sophie Ellis-Bextor została zgwałcona

W książce, której fragmenty opublikowała gazeta "Mail on Sunday", piosenkarka zdradziła, że swojego oprawcę spotkała na koncercie. Zaprosił ją do mieszkania, gdzie miała zobaczyć jego podręczniki - przyszła gwiazda przygotowywała się wówczas do egzaminów.

- Zanim się zorientowałam, byliśmy w jego łóżku i zdjął mi majtki - napisała. - Nikt mnie nie przytrzymał siłą, ani nie krzyczał. To w jaki sposób mówiło się wówczas o seksie sprawiło, że nie uznałam tego za gwałt - zaznaczyła.

Dopiero po latach zrozumiała, co tak naprawdę wtedy się wydarzyło.

- Moje doświadczenie nie związane jest z przemocą – napisała w swoim pamiętniku. - Wszystko, co się wydarzyło, to to, że mnie nie wysłuchano. Z dwóch osób jedna powiedziała tak, druga powiedziała nie, a ta zrobiła to mimo wszystko. (...) Im jestem starsza, tym brutalniejszy wydaje się 29-letni mężczyzna ignorujący 17-latkę - dodała. Jako matka pięciu synów, Ellis-Bextor twierdzi, że bardzo uważnie zapoznała ich z pojęciem zgody. - Chcę wychowywać taktownych, życzliwych ludzi, którzy potrafią brać pod uwagę uczucia innych ludzi – podsumowuje.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Staszek Karpiel-Bułecka w nowej odsłonie

Staszek Karpiel-Bułecka w nowej odsłonie
Staszek Karpiel-Bułecka w nowej odsłonieŹródło: Dzień Dobry TVN

Autor:Adam Barabasz

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości