Córka Artura Żmijewskiego podbija świat muzyki z przyjaciółką . "Nie ma dużo takich duetów"

Ewa Żmijewska i Shandrelica Casper stworzyły duet Shandy&Eva. Dziewczyny znane są z klimatycznych kompozycji z charakterystycznym brzmieniem gitary akustycznej i instrumentów perkusyjnych. Na naszej scenie wykonały utwór "Tacy sami", który niesie ze sobą ważne przesłanie.

Zespół Shandy&Eva

Shandy&Eva to duet, który powstał w Los Angeles na początku 2015 roku. Ewa Żmijewska, córka Artura Żmijewskiego poznała Shandrelicę Casper w College of Music w Kalifornii. Obie dziewczyny uczyły się na wydziale Vocal Performance i właśnie tam zaczęły współpracę. Między nimi od razu pojawiła się wspólna nić porozumienia i tak z czasem, stały się przyjaciółkami.
- Poznałyśmy się 5 lat temu, kiedy zaczęłyśmy studia w Los Angeles. Znalazłyśmy się w tym samym miejscu, w tym samym czasie. Zaprzyjaźniłyśmy się i od tego czasu gramy i śpiewamy razem - powiedziała Ewa.
Shandy i Eva wspólnymi siłami założyły zespół. W duecie wykonują autorskie piosenki o oryginalnych brzmieniach. W 2017 roku artystki zaczęły współpracę z polskim producentem, inżynierem i kompozytorem, Krisem Górskim. W 2019 roku ukazał się ich debiutancki album.

Wiele osób mówi, że jak śpiewamy razem, to brzmimy jak jeden głos. To oczywiście nie przyszło od razu tylko po wielu latach ćwiczeń, ale faktycznie w tym jest nasza siła. Nie ma dużo takich duetów.

- dodała.

Shandy&Eva w piosence "Tacy sami"

Dziewczyny w zeszłym roku zakończyły zdjęcia do teledysku piosenki "Tacy sami". Choć pierwszy szkic utworu powstał w okresie kiedy w Stanach rozpoczęły się protesty ruchu "Black Lives Matter", artystki z premierą czekały na dobry moment. W tym czasie piosenka nabierała coraz więcej różnych znaczeń z powodu nieustających konfliktów w społeczeństwie. Nietolerancja i brak wzajemnego szacunku niektóre z problemów, na które wokalistki zwracają uwagę w swojej twórczości. Singiel ma przypomnieć, że przecież wszyscy jesteśmy "Tacy sami".
- Pod koniec zeszłego roku skończyliśmy całą postprodukcję zarówno muzyczną, jak i filmową. Teledysk powstawał przez parę miesiące. Utwór ten ma przesłanie. W tym trudnym dla nas czasie obserwujemy coraz więcej konfliktów międzyludzkich. To nas boli i chciałyśmy coś powiedzieć o tym - podsumowała Żmijewska.
Shandy&Eva na scenie Dzień Dobry TVN wykonały utwór "Tacy sami"
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Zobacz także:
Autor: Nastazja Bloch

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości