Festiwal Filmowy w Wenecji odbędzie się w normalnym terminie. Roberto Benigni otrzyma Złotego Lwa

We wrześniu odbędzie się 78. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Roberto Benigni zostanie szczególnie uhonorowany. Za co zostanie doceniony laureat Oscara?

Laureat Oscara, włoski reżyser i aktor Roberto Benigni otrzyma nagrodę Złotego Lwa za całokształt na tegorocznym festiwalu filmowym w Wenecji - ogłosiła dyrekcja 78. edycji festiwalu, który odbędzie się w dniach od 1 do 11 września 2021 roku.

Festiwal w Wenecji 2021

Także w tym roku, podobnie jak w pierwszym podczas pandemii, festiwal na weneckim Lido zorganizowany zostanie w tradycyjnym terminie i w reżimie sanitarnym.
Już teraz zapowiedziano wręczenie Złotego Lwa za cały dorobek twórczy 68-letniemu Roberto Benigniemu, który w 1999 roku otrzymał Oscara za film "Życie jest piękne". W kolejnych latach wyreżyserował między innymi "Pinokia" oraz film "Tygrys i śnieg", którego tłem była wojna w Iraku. Włoch ma na koncie serię kreacji filmowych, potwierdzających także jego nadzwyczajny talent komiczny.
Benigni jest też uważany za genialnego interpretatora i popularyzatora "Boskiej komedii" Dantego. Jego monologi, między innymi na temat Konstytucji Włoch czy "Pieśni nad pieśniami", wygłoszone na festiwalu piosenki w San Remo, obejrzało w telewizji po kilkanaście milionów widzów. Benigni otrzymał na wielu włoskich uczelniach doktoraty honoris causa z literatury, psychologii, filozofii i sztuki

Roberto Benigni otrzyma Złotego Lwa na Festiwalu w Wenecji

- Roberto Benigni jest w świecie włoskiej sztuki punktem odniesienia, postacią bezprecedensową i niemającą sobie równych - oświadczył dyrektor festiwalu w Wenecji Alberto Barbera, zapowiadając przyznanie artyście Złotego Lwa.
Zobacz wideo: Berlinale 2021 odbędzie w nowej formule. Jak pandemia wpłynęła na organizację festiwalu?
Zobacz także:

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości