Gwiazdy

Joanna Brodzik w nowej odsłonie. "Z dużą przyjemnością zagrałam zołzę"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Joanna Brodzik w nowej odsłonie
Dzień Dobry TVNJoanna Brodzik w nowej odsłonie

Joanna Brodzik, znana z takich produkcji jak "Kasia i Tomek" czy "Magda M.", w nowym serialu TVN "Receptura" wciela się w postać ekscentrycznej Anety. To pierwsza taka rola w jej karierze. Co o niej sądzi aktorka? Czym jeszcze zaskoczy swoich fanów?

"Receptura" z Joanną Brodzik

"Receptura" podbija serca widzów od 29 sierpnia na Playerze, a od 5 września na antenie TVN. Serial przedstawia opowieść rozgrywającą się równolegle w okresie międzywojennym oraz w teraźniejszości. W intrygujący sposób przeplata ze sobą perspektywę tradycji ze współczesnością. Joanna Brodzik w produkcji gra charakterną Anetę Żakowską, czyli mamę głównej bohaterki (Zofia Wichłacz).

Do tej pory aktorka znana była z sympatycznych ról, a postać Anety jest daleka od tego. - Po wielu latach usiłowań, żeby widzowie przede wszystkim kochali moje postaci, z dużą przyjemnością zagrałam zołzę. To bardzo fajne i nowe doświadczenie, dlatego że mogę sobie pozwolić na dezynwolturę, będąc drugim planem, czyli nie przejmować się tym, żeby myśl widza podążała za mną. Z moim serialowym partnerem, wspaniałym kolegą Czarkiem Żakiem, możemy pozwolić sobie ostro pofikać i przeszkadzać tym pierwszoplanowym, utrudniać im życie - mówiła Joanna Brodzik w Dzień Dobry TVN.

Literacki debiut Joanny Brodzik

Joannę Brodzik nie tylko w serialu możemy podziwiać w nowej odsłonie. Aktorka napisała bowiem książkę pt. "Umami".

- W czasie pandemii postanowiłam zrobić coś, co da mi poczucie sensu i celu. Pewnie gdyby nie to, że nie miałam pracy i byłam odizolowana od wszystkiego, co zawodowo było mi bliskie, to ta książka, by nie powstała. Napisałam książkę o smaczliwościach świata, o mojej pasji tropienia, wyszukiwania przeróżnych - mam nadzieję nie tylko dla mnie interesujących - przypraw i potraw. Jak łączą się kropki pomiędzy kontynentami, przeróżnymi czasami i osobami, które na naszą kulinarną kulturę mają wpływ. To moje wielkie spełnione marzenie - zadeklarowała Joanna Brodzik i dodała, że gdyby nie była aktorką, zostałaby kucharką.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości