Gwiazdy

Ralph Kamiński o nadchodzącym albumie. "W tym projekcie chodzi o to, by wytańczyć wszystkie troski"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Syntetyzatory i glam rock, czyli Ralph Kaminski w Sopocie
Syntetyzatory i glam rock, czyli Ralph Kaminski w SopocieDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Ralph Kamiński wystąpi na Top of the Top Sopot Festival drugiego i trzeciego dnia. W Operze Leśnej zaprezentuje materiał z najnowszej płyty "Bal u Rafała". Co artysta przygotował dla fanów? Kiedy pojawi się jego nowy album?

Ralph Kamiński na Top of the Top Sopot Festival

Top of the Top Sopot Festival to święto muzyki, podczas którego na scenie słuchać możemy największych gwiazd polskiej estrady. Wśród nich nie zabrakło oczywiście Ralpha Kamińskiego – utalentowanego wokalisty i autora tekstów. Co przygotował dla słuchaczy?

- Zaśpiewam piosenkę, a właściwie dwie i zatańczę. Będą to utwory z mojego nadchodzącego albumu, który ukaże się 31 sierpnia. W tym projekcie "Bal u Rafała" chodzi o to, by w muzyce tanecznej, z pozoru może wesołej, wytańczyć wszystkie swoje troski i pozwolić sobie na życie i spontaniczność. O tym jest mój nowy projekt - powiedział w Dzień Dobry TVN.

Ralph Kamiński – piosenka dla babci i inspiracja życiem codziennym

Ralph Kamiński przyznaje, że nie inspiruje go konkretna muzyka czy twórcy, a szeroko pojęta sztuka i życie codzienne. - To są różne rzeczy, filmy, spektakle. W moich piosenkach i albumie, który właśnie nadchodzi, są historie innych osób, rzeczy, które poruszają mnie z zewnątrz. Ja pierwszy raz próbuje opowiadać nie tylko o sobie - zdradził Ralph.

Na płycie usłyszeć możemy także poruszający utwór "Krystyna" dedykowany babci artysty.

Chciałem wystawić jej pomnik za życia. Zrobiliśmy też teledysk, który w taki popkulturowy język zamienia i moją babcię i mój dom dzieciństwa. Oddałem bardzo intymną cząstkę siebie moim słuchaczom. Zależało mi, żeby moja chwała była jej oddana

Dlaczego babcia jest tak ważna dla Rafała? - U nas, w naszej rodzinie było dużo kobiet, które otaczały takim ciepłem. Jej dom to jest dom dzieciństwa. To jest takie miejsce na ziemi, które myślę, że każdy z nas szuka. Szuka bezpiecznej przystani - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości