Przeboje Vaya Con Dios otrzymały drugie życie. Dani Klein powróciła z nową płytą

Źródło: Dzień Dobry TVN
Przeboje zespołu Vaya Con Dios w niezwykłej aranżacji
Przeboje zespołu Vaya Con Dios w niezwykłej aranżacji
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Utwory takie jak "Nah Neh Nah" czy "Puerto Rico" zespołu Vaya Con Dios są znane na całym świecie. Wokalistka bandu Dani Klein po 10-letniej przerwie wraca na rynek muzyczny z płytą, na której znalazły się stare przeboje w nowej aranżacji. Jak powstała ich intymna, wokalno-fortepianowa wersja?

Hity zespołu Vaya Con Dios w nowej odsłonie

Dani Klein niemal 10 lat temu zdecydowała o zawieszeniu działalności zespołu Vaya Con Dios. Wokalistka nie planowała powrotu na rynek, jednak zrobiła fanom niespodziankę i po dekadzie wydała płytę z ikonicznymi utworami - zarówno własnymi, jak i innych artystów. Zaśpiewała je w kameralnej, jazzowej aranżacji. Co ją do tego skłoniło?

- Wszystko przez lockdown. Pomyślałam, że jeśli jeszcze przez rok będę siedziała zamknięta w domu, to oszaleję. Więc kiedy wytwórnia zgłosiła się do mnie z propozycją nagrania tej płyty, to było jak błogosławieństwo. Pomyślałam, że przynajmniej czymś się zajmę - tłumaczy gwiazda.

Dani Klein wydała płytę, ale nie może wrócić na scenę. Ma problemy z głosem

W rozmowie z Gabi Drzewiecką wokalistka kultowego zespołu Vaya Con Dios przyznała, że śpiewanie po 10 latach przerwy nie jest łatwym zadaniem. Jej głos uległ znacznemu zniekształceniu, a lekarze są bezradni i nie potrafią pomóc. To właśnie dlatego Dani Klein nie zamierza już koncertować.

- Pianista musiał zmienić tonację. Trzeba było wszystko obniżyć, ponieważ mój głos jest teraz niższy. Powodem, z którego bardzo cieszyłam się na ten studyjny projekt, było to, że od kilku lat mam problem z głosem. (...) Czasami mam taki jakby piasek w głosie, który nie wiadomo, kiedy się pojawia. A w studiu mam tę możliwość, by wszystko powtarzać do skutku, aż będzie czysto. Nie ma takiej możliwości w występach na żywo - tłumaczy piosenkarka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości