Placido Domingo oskarżony o molestowanie seksualne. Ofiara bała się ujawnić wizerunek

Autor:
Oskar
Netkowski
Placido Domingo

W mediach znowu głośno o wybitnym tenorze Placido Domingo. Tym razem o nadużycia seksualne oskarżyła go pracownica, z którą działał artystycznie ponad 20 lat temu. To nie pierwsze tego typu zarzuty pod adresem muzyka.

Placido Domingo - kim jest?

Placido Domingo to ceniony na całym świecie tenor. Urodził się w Madrycie, ale potem szybko przeprowadził się wraz z rodziną do Meksyku. Jego rodzice śpiewali w operetce. W 1996 objął stanowisko dyrektora artystycznego National Opera w Waszyngtonie, a rok później w Los Angeles Opera.

Choroba to nie moda

Choroba to nie moda - Cleo Ćwiek
Choroba to nie moda - Cleo Ćwiek
wideo 2/11

Dobre imię kompozytora skończyło się wraz z licznymi skandalami. Przez trzy dekady miał nakłaniać kobiety do relacji seksualnych, obiecując im pracę. W niektórych przypadkach karał je, gdy odmawiały.

Placido Domingo oskarżony o molestowanie seksualne

Placido Domingo po raz kolejny usłyszał zarzuty pod swoim nazwiskiem. Jedna ze śpiewaczek wyznała publicznie, czego miał dopuszczać. O traumatycznych doświadczeniach sprzed lat anonimowa wokalistka opowiedziała w rozmowie z dziennikarzami telewizji "La Sexta". Artystka nie chciała zdradzić swojego nazwiska, a jej wizerunek nie został upubliczniony. Na początku 2000 roku współpracowała z Placido Domingo i wyznała, że od początku ostrzegano ją przed tenorem.

- Pierwszy raz poczułam się skrępowana podczas próby. Powiedział mi przy wszystkich: "Słuchaj, czy mogę włożyć rękę do jednej z tych twoich ślicznych kieszeni?". A miałam wtedy na sobie spodnie z haftowaną tylną kieszenią - wyznała kobieta.

- Jeśli bym go upomniała, czekałyby mnie konsekwencje. A jeśli dałabym mu przyzwolenie... Wolałam nawet nie myśleć, co by się stało - kontynuowała.

Placido Domingo nie odpowiedział

Już 3 lata temu, bo w 2019 roku 20 kobiet zarzuciło muzykowi, że napastował je seksualnie podczas wspólnej pracy. Wśród bliskich współpracownic artysty znalazły się śpiewaczki, tancerki, instrumentalistki i wiele innych osób, które przebywały z nim za kulisami wydarzeń.

Muzyk, co niespotykane, przyznał, że bierze odpowiedzialność za swoje czyny. Kariera artysty ucierpiała. Mężczyzna sam zrezygnował z kierowania operą w Los Angeles i z pracy w nowojorskiej Metropolitan Opera.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Gisela Schober/Getty Images

Pozostałe wiadomości