tenor

  tenor

  Gość Dzień Dobry TVN Alessandro Safina to włoski tenor, który zrewolucjonizował operę wplatając do tradycyjnych utworów inne gatunki muzyczne takie jak pop i rock. Czy był bardzo za to krytykowany? Jaka muzyka bardziej go inspiruje? Kiedy zaśpiewa w Polsce? Czego mogą spodziewać się jego polscy fani?

  Aleksandra Kurzak to światowej sławy śpiewaczka operowa. Do czołówki śpiewaków operowych należy też jej mąż Roberto Alagna. Spotkał się z nimi Marcin Sawicki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN rozmawiał z nimi o zmianach, jakie zaszły po narodzinach ich dziecka. Zapytał ich również o to, jak znajdują czas dla siebie w natłoku obowiązków zawodowych i czy planują kolejne dziecko.

  Piotr Beczała to jeden z najbardziej rozchwytywanych tenorów świata i gwiazda Metropolitan Opera. Występuje na największych scenach operowych świata! Postanowił, każdego roku, zaśpiewać przynajmniej raz w Polsce. Tym razem wybór padł na Kraków. Jakie emocje towarzyszyły mu podczas przygotowań do występu na Wawelu?

  Zdobyła sławę w Ameryce, Paryżu, Londynie i Włoszech. Żyje na walizkach, ale niedawano, urodziła córeczkę Malenę, która... naprawdę uwielbia makaron! Kiedy spotkała swojego aktualnego męża, była szczęśliwą mężatką. Ona jest wybitną sopranistką, on wybitnym tenorem. Wszystkie żony mówiły mu, że nie jest w ich typie... W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli Aleksandra Kurzak i jej mąż Roberto Alagna.

  W Polsce Piotra Beczałę można zobaczyć niezwykle rzadko. W Ameryce za to jest prawdziwą gwiazdą. Dziennikarka i prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin pojechała do Stanów Zjednoczonych, by spotkać się z polskim tenorem i jego żoną Katarzyną.

  Światowej sławy tenor José Carreras przyjechał do Polski na zaproszenie organizatorów Festiwalu w Łańcucie. Nie jest to jego pierwsza wizyta w Polsce, ale jak zapewnia, przyjazd do Polski to dla niego za każdym razem wspaniała przygoda. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z Jose Carrerasem w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Czy to prawda, że tuż przed wejściem na scenę myśli przez chwilę o mamie i, że dzięki niej został śpiewakiem operowym? Czy José Carreras rozważał karierę w biznesie kosmetycznym? Czym zajmują się dzieci wybitnego tenora? O czym marzy Carreras ?

  Urodził się w Czechowicach – Dziedzicach, w jego rodzinie nie było tradycji muzycznych, a on sam skończył technikum mechaniczne. W szkole średniej trafił do chóru… Tak zaczęła się przygoda muzyczna człowieka, którego dyrektor artystyczny Metropolitan Opera określił mianem „Pierwszego tenora lirycznego świata”. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś gwiazdę Metropolitan Opera - Piotra Beczałę i jego żonę Katarzynę.