Owczarki niemieckie Joe Bidena już w Białym Domu. "To jest bardzo ważny temat w Stanach"

Gwiazdy


Joe Biden zamieszkał w Białym Domu. Razem z nim przeprowadziły się także jego ukochane czworonogi, Champ i Major. Jak się okazuje, zwierzęta w siedzibie prezydenta USA to stuletnia tradycja.

Pierwsze psy Ameryki

Stany Zjednoczone cały czas żyją niedawnymi wyborami. Każda decyzja i każde wystąpienie nowo wybranego prezydenta są szeroko komentowane. Zaraz po inauguracji 46. prezydent USA Joe Biden i jego żona Jill rozpoczęli przeprowadzkę do Białego Domu. Razem z nimi do nowych czterech kątów wprowadziły się ich dwa psy Champ i Major.

To są wyjątkowe psy, pierwsze psy Ameryki, czyli owczarki niemieckie państwa Bidenów, które już także zagościły w Białym Domu. To jest bardzo ważny temat w Stanach

– powiedział Mateusz Hładki.

Zwierzęta w Białym Domu

Jak się okazuje, zwierzęta mieszkające w Białym Domu to tradycja, zapoczątkowana ponad 100 lat temu przez 25. prezydenta USA Williama McKinley'a. Ten zwyczaj złamał jeden prezydent.

- Donald Trump nie miał żadnego czworonoga – mówi Mateusz Hładki. Były już prezydent Stanów Zjednoczonych tłumaczył swoją decyzję tymi słowami: "Nie miałbym nic przeciwko, ale nie mam czasu. Jak bym wyglądał spacerując z psem po trawniku w Białym Domu?" – pytał w 2019 roku.

Joe Biden konkurując z Trumpem w kampanii prezydenckiej nawiązał do wspomnianej sytuacji.

- Biden w kampanii miał takie hasło: "Przywróćmy psy do Białego Domu" – wspomina Mateusz Hładki. Jak powiedział, tak zrobił. W Białym Domu znowu mieszkają czworonogi.

Zobacz też:

Bernie Sanders i jego jednopalczaste rękawice. Zobacz najpopularniejsze memy i virale

Dress code podczas zaprzysiężenia prezydenta USA. Co symbolizowały kreacje?

Joe Biden prezydentem USA. Jakie nastąpią zmiany? "Nigdy w amerykańskiej historii, w ścisłym gronie rządzących krajem, nie było tylu kobiet"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący: