Gwiazdy

Oprah Winfrey w żałobie. Nie żyje ojciec ikony telewizji. "Miałam przerażający zaszczyt być świadkiem"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Instagram
Oprah Winfrey

Oprah Winfrey przeżywa smutne chwile. Po walce z chorobą nowotworową zmarł jej ukochany tata Vernon Winfrey. Ojciec amerykańskiej dziennikarki miał 89 lat. Jeszcze kilka dni temu bliscy zorganizowali na jego cześć przyjęcie na terenie rodzinnej rezydencji. Relacja z uroczystości pojawiła się na Instagramie prezenterki.

Oprah Winfrey żegna zmarłego ojca

8 lipca w wieku 89 lat zmarł Vernon Winfrey, ojciec Oprah Winfrey. Mężczyzna zmagał się z chorobą nowotworową. Przez kilka ostatnich tygodni był pod stałą opieką swojej córki, która na ten czas przeprowadziła się z Santa Barbara do oddalonego o tysiące mil Nashville.

Dziennikarka czuwała przy tacie do samego końca. Vernon Winfrey odszedł na jej oczach, o czym poinformowała za pośrednictwem Instagrama.

Odeszli w 2021

Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Wczoraj w otoczeniu rodziny miałam przerażający zaszczyt być świadkiem tego, jak człowiek, który był odpowiedzialny za powołanie mnie do życia, wydał swoje ostatnie tchnienie. Poczuliśmy spokój, który pojawił się w pokoju po tym, jak odszedł - napisała we wzruszających słowach.

Oprah Winfrey opublikowała wzruszające nagranie z ojcem

Zaledwie kilka dni przed śmiercią Vernona Winfreya rodzina zorganizowała na jego cześć przyjęcie. Oprah Winfrey opublikowała archiwalne nagranie z uroczystości. Na filmiku widać, jak tata amerykańskiej prezenterki siedzi w ogrodzie wśród bliskich i z zadumą przygląda się występowi przyjaciela córki i śpiewaka gospel Wintleya Phippsa.

- [Ojciec - przyp. red.] czuł miłość i rozkoszował się nią, aż nie mógł już mówić - wspomina dziennikarka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Steve Jenngins/Getty Images

Pozostałe wiadomości