Natalia Kukulska na archiwalnym zdjęciu z tragicznie zmarłą mamą. "Czuwa nad tobą zawsze"

Natalia Kukulska wspomina Annę Jantar
Źródło: Dzień Dobry TVN
Trwająca pamięć o Annie Jantar
Trwająca pamięć o Annie Jantar
Natalia Kukulska w kultowym koncercie
Natalia Kukulska w kultowym koncercie
Natalia Kukulska w utworze „Decymy”
Natalia Kukulska w utworze „Decymy”
Choć trudno w to uwierzyć, od śmierci Anny Jantar minęły już 44 lata. Natalia Kukulska opublikowała w sieci zdjęcie z tragicznie zmarłą mamą. - Tyle gwiezdnych lat, I taka wielka mgła, I codziennie ciebie brak - czytamy w jej poście.

Anna Jantar - tragiczny wypadek

Anna Jantar w latach 70. ubiegłego wieku była jedną z największych gwiazd polskiej piosenki. Wokalistka zginęła w katastrofie lotniczej w 1980 roku będąc u szczytu swojej popularności. Do tragicznego zdarzenia doszło, kiedy wracała z trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, gdzie wraz z zespołem Perfect grała dla tamtejszej Polonii.

Cała podróż przebiegała bez zarzutu, aż do momentu, gdy na godzinę przed zakończeniem lotu załoga zgłosiła nieprawidłowości związane z wysunięciem podwozia. Powtórzono podejście do lądowania, na skutek czego doszło do wypadku. 14 marca 1980 roku samolot rozbił się i spadł na fosę fortu Twierdzy Warszawa. W katastrofie zginęło 87 osób - wszyscy pasażerowie, załoga oraz pilot samolotu.

Anna Jantar zginęła, kiedy jej córka miała tylko 4 lata. W wywiadzie udzielonym magazynowi Viva! Natalia Kukulska przyznała, że nie pamięta swojej mamy.

- Moje wspomnienia z mamą to są flesze. Jest ich garstka i z biegiem lat coraz mniej pamiętam, co jest prawdziwymi wspomnieniami, a co mi się utrwaliło poprzez zbieranie różnych cząstek pamięci. Co jest niesamowite, bo mam córeczkę trzyletnią i nie wyobrażam sobie, że ona nie pamiętałaby naszej relacji, ale ja nie pamiętam. Może to jakiś proces wyparcia? Może przez to było mi łatwiej. Los się zaopiekował mną w ten sposób. (...) Oczywiście można tęsknić za wyobrażeniem kogoś, ale wtedy tak naprawdę nie wiemy, za czym tęsknimy. Trudno więc powiedzieć, że ja za mamą tęskniłam, bo przecież nie udało nam się stworzyć relacji, jaką bym zapamiętała. Ja jej po prostu nie pamiętam. Kocham ją za to, jakim była człowiekiem z opowiadań, ale też za to, że po prostu była. Na pewno też ją mogę kochać za to, że mi dała życie, geny i swoją muzykalność. Kocham ją po prostu za to, że jestem - powiedziała.

W tym samym wywiadzie wyjawiła, co pamięta z dnia, kiedy zginęła jej mama.

- Byłam na lotnisku z babcią, tatą i menedżerem mamy - Bogusiem. Staliśmy i czekaliśmy. Ja trzymałam bukiecik frezji, aby nim mamę powitać. Potem pamiętam jakieś zamieszanie, nerwy i babcię w histerii. Nie mogłam jednak zrozumieć, co się stało. Nikt tego mi nie powiedział. I dopiero gdy oglądałam w telewizji program poświęcony Annie Jantar, zrozumiałam, że mamy nie ma i już nigdy nie będzie - powiedziała.

Anna Jantar na archiwalnym zdjęciu

Z okazji Dnia Matki Natalia Kukulska opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z dzieciństwa, na którym widać także jej tragicznie zmarłą mamę Annę Jantar. Rodzinną fotografię wokalistka opatrzyła cytatem ze swojej piosenki pod tytułem "Dłoń".

- Tyle gwiezdnych lat, I taka wielka mgła, I codziennie ciebie brak - brzmi fragment tekstu umieszczony w poście.

Pod zdjęciem z rodzinnego albumu Natalii Kukulskiej pojawiło się mnóstwo komentarzy od fanów, którzy nie tylko wspominali Annę Jantar, ale i dzielili się swoimi przemyśleniami na temat Dnia Matki.

- "Mojej też codziennie brak. Wysyłam mnóstwo miłości"; "Piękna i niezapomniana pani Ania"; "Przytulam z całego serca Natalko"; "Mama czuwa nad tobą zawsze"; "Mojej mamusi też mi brakuje, chociaż o wiele dłużej ją miałam niż Pani, ale serce nadal mi pęka".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: instagram.com, Wikipedia

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?