Muniek Staszczyk o T.Love: „Zespół będzie miał swoją 40-kę, to jest to powód do wydania płyty i zagrania trasy”

Aktualizacja:

Zbliża się 26. gala rozdania Fryderyków. Wśród nominowanych jest Muniek Staszczyk, który ma już na swoim koncie kilka statuetek, a w tym roku może dostać trzy kolejne. O nagrodach, twórczości i artystycznych planach z wokalistą rozmawiał Mateusz Hładki.

Muniek Staszczyk - historia Fryderyków
Przed nami wielka 26. już gala rozdania Fryderyków. Zgodnie z listą, którą ogłosiła Akademia Fonograficzna, szansę na nagrodę mają: Daria Zawiałow, Baranovski, Sanah, Viki Gabor. Wśród nominowanych znalazł się także Muniek Staszczyk.
Artysta po zawieszeniu działalności zespołu T.Love, w ubiegłym roku wydał swój drugi w karierze solowy album. „Syn miasta” promowany był przez singiel „Pola”. Płyta odniosła sukces, a Muniek ma dzięki niej 3 szanse na Fryderyka. "Syn miasta" może zostać albumem roku (rock), „Pola” - utworem roku, a on sam - autorem roku.

To jest mój pierwszy Fryderyk. Niestety nie był to może przepiękny design, ale ważny, bo pierwszy. Fryderyk z 1995 za płytę „Luksus” w kategorii muzyka tradycji i źródeł. To były początek Fryderyków

– wspomina Muniek pokazując statuetkę.
To nie koniec sukcesów. Artysta z zespołem T.Love zdobył jeszcze cztery Fryderyki. W 1997 r. nagrodzono teledysk do utworu „Chłopaki nie płaczą”. W 2001 r. utwór „Nie, nie, nie” został piosenką roku, a T.Love - grupą roku. 12 lat później płyta „Old is Gold” otrzymał tytuł albumu roku.
W 2017 roku Muniek zawiesił działalność T.Love i postanowił odpocząć od grupy. W tym czasie skupił się na własnej twórczości. Nie wyklucza jednak, że jeszcze kiedyś nagra płytę z zespołem. Dobrą okazją będzie 40-lecie pracy.

Ja mam relację dobrą z kolegami. Fakt, nie widziałem się z chłopakami od prawie roku. Zespół będzie miał swoją 40-kę. Jest to powód do wydania płyty i zagrania jakiejś trasy, ale to trzeba przygotować i drzwi nie zamykam. T. Love wróci na pewno. Nie wiem kiedy, wydaje mi się, że to jest dobra data, rok 2022 jest realny

Fryderyki 2020 - gala, ogłoszenie zwycięzców

Laureatów Fryderyków 2020 w muzyce poważnej poznamy 8 marca podczas uroczystej gali w Katowicach. Natomiast rozdanie nagród w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się 14 marca.
Nagrody Muzyczne "Fryderyk" są przyznawane przez Akademię Fonograficzną. To powołane przez Związek Producentów Audio-Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1400 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. "Fryderyki" są wręczane w Polsce od 25 lat.
Zobacz też:
Autor: Nastazja Bloch

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości