Michał Siedlecki - polski twórca scenografii w Hollywood
Michał i jego współpracownicy dbają o to, aby ich rekonstrukcje były poprawne i zgodne z podaniami z przeszłości. Do produkcji namiotów nie używają zatem bawełny, a grubego naturalnego lnu i lnu impregnowanego, które były wielokrotnie testowane. Większość prac wykonywanych jest ręcznie.
- Zacząłem od budowania namiotów dla siebie. Ale klienci sami się zainteresowali tym, co robię. Zaczynałem w wieku 20 lat. Z zawodu jestem rekonstruktorem i od tego wszystko się zaczęło - mówił twórca scenografii.
- Szyliśmy namioty do "Rodu Smoka". Wykonaliśmy ich łącznie kilkanaście. To było marzenie mojego życia, to wielki zaszczyt. To nie są atrapy, tylko namioty robione ręcznie z tych samych materiałów - dodał.
Gdzie powstają hollywoodzkie scenografie?
Odpowiadamy: w Żyrardowie. To tam świetnie od lat prosperuje firma Michała. Praca zespołu mężczyzny i dbałość o szczegóły spodobała się producentom filmów i seriali, którzy zaczęli zamawiać nie tylko namioty, lecz także meble i kolejne elementy scenografii.
- Większość produkcji jest kręcona w Irlandii albo Wielkiej Brytanii. Pamiętajmy, że Żyrardów to jest len. Mamy szwalnie, stolarnie. Zaczęło się od namiotów, a stolarnia doszła po czasie - powiedział Michał Siedlecki.
- Zaczęły padać kolejne zamówienia, na skrzynie, wiosła itd. Robiliśmy nawet igloo do reklamy. Mam nadzieję, że film Ridleya Scotta, przy którego scenografii pracujemy, dostanie Oscara - podsumował.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.
Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Łatwy makijaż na co dzień dla chłopaka i dziewczyny. "Przyda się do zakrycia zacięć po goleniu"
- Łatwy makijaż na co dzień dla chłopaka i dziewczyny. "Przyda się do zakrycia zacięć po goleniu"
- Michał Szpak pragnie zostać ojcem. "Byłbym bardzo radykalny i konserwatywny"
Autor: Oskar Netkowski
Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News