Meghan Markle świętuje zwycięstwo w sądzie. Jej siostra pozwała ją na 75 tysięcy dolarów

Meghan Markle
Źródło: Dzień Dobry TVN
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Meghan Markle po wielu miesiącach batalii sądowej została uznana za niewinną. Jej przyrodnia siostra Samantha oskarżyła księżną o zniesławienie i przedstawianie fałszywych faktów na jej temat. Amerykanka domagała się niebagatelnej kwoty odszkodowania. Dziś znany jest już wyrok sądu.

Pozwana przez własną siostrę

Meghan Markle ma powody do radości. Żona księcia Harry'ego spotkała się w sądzie ze swoją przyrodnią siostrą Samanthą, ponieważ kobieta wniosła pozew cywilny przeciwko księżnej o zniesławienie. Według jej zeznań, Meghan, występując w programie u Oprah Winfrey w 2021 roku oraz, wypowiadając się w swojej biografii, przysporzyła jej "upokorzenia, wstydu i nienawiści na skalę światową", a także przedstawiła fałszywe fakty na temat ich relacji, jakoby była jedynaczką. Kobieta domagała się od księżnej Sussexu odszkodowania w wysokości 75 tysięcy dolarów.

Panie spotkały się na sali sądowej na Florydzie. Według sędzi Charlene Edwards Honeywell księżna wyrażała jedynie opinię, którą trudno ocenić jako fałszywą, ponieważ wynika z osobistego punktu widzenia. Ponadto księżna Sussex nie ponosi odpowiedzialności za treść biografii, której nie opublikowała. Sprawa została oddalona.

- Rozsądny słuchacz zrozumiałby, że oskarżona wyraża jedynie opinię na temat swojego dzieciństwa i relacji z przyrodnim rodzeństwem. […] Powódka nie może w wiarygodny sposób obalić opinii pozwanego na temat jej własnego dzieciństwa – podał wymiar sprawiedliwości cytowany przez BBC.

Kłopoty Meghan Markle

Samantha niejednokrotnie wypowiadała się niepochlebnie na temat księżnej, prawdopodobnie z racji faktu, iż nie została zaproszona na królewski ślub. Kobieta publicznie stwierdzała, że chrzest syna Meghan i Harry’ego został sfałszowany, a ich małżeństwo zakończy się rozstaniem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: wprost.pl

Źródło zdjęcia głównego: Karwai Tang/Contributor/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?