Gwiazdy

Mayu Gralińska-Sakai o kultywowaniu rodzinnej tradycji: "Do szkoły dostawałam bento i japońskie posiłki"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Japońskie korzenie polskiej aktorki
Japońskie korzenie polskiej aktorkiDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Mayu Gralińska-Sakai dała się poznać szerszej publiczności dzięki roli w serialu "BrzydUla 2". Artystka od najmłodszych lat mieszka w Polsce, jednak stara się nie zapominać o swoich korzeniach. W Dzień Dobry TVN aktorka i jej mama Yo Sakai-Krasińska opowiedziały o pięknie japońskiej kultury.

Mayu Gralińska-Sakai - wszechstronnie utalentowana artystka

Mayu Gralińska-Sakai zaskarbiła sobie sympatię widzów, wcielając się w rolę asystentki pana Hu w serialu "BrzydUla 2". Praca na planie popularnego formatu to kolejny rozdział w jej zawodowej karierze. Wcześniej artystka poświęcała swój czas na taniec w balecie.

- Dość późno zaczęłam tę historię. W zasadzie dopiero w wieku 14 lat mnie olśniło, że chcę to robić i to kocham. Niedługo potem dostałam się do szkoły baletowej. Udało mi się ją skończyć, tańczyłam w teatrach - zdradziła Mayu Gralińska-Sakai. Podkreśliła też, że zamiłowanie do tej formy sztuki odziedziczyła po mamie.

- Zaczynałam tańczyć balet, mając 9 lat - potwierdziła Yo Sakai-Krasińska.

"BrzydUla 2"

Małgorzata Socha o "BrzydUli"
Małgorzata Socha o "BrzydUli"
wideo 2/4

Japońska kultura w polskim domu

Yo Sakai-Krasińska przyszła na świat w Japonii. Pragnienie doskonalenia umiejętności tanecznych skłoniło ją do podjęcia decyzji o przeprowadzce do Europy. Występowała między innymi na deskach Opery Norweskiej. W Polsce zdecydowała się osiąść na stałe, gdy Mayu skończyła cztery lata. Nie zapomniała jednak o rodzimej tradycji.

- Mama zawsze gotowała po japońsku w domu. Pamiętam, że do szkoły dostawałam bento i japońskie posiłki, co raczej wprawiało w zdziwienie kolegów z klasy - wyznała Mayu Gralińska-Sakai. Dodała też, że już jako mała dziewczynka pragnęła jak najlepiej poznać kulturę kraju kwitnącej wiśni.

- Był taki moment, kiedy chodziłam do szkoły japońskiej raz w tygodniu, ale to zaczęło kolidować z polskim systemem edukacji. Musiałam wybrać, a ponieważ mieszkałyśmy w Polsce, to stanęło na jednym - podsumowała aktorka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości