Propagatorzy kultury japońskiej w Dzień Dobry TVN pokazali, jak w prosty sposób nauczyć się jeść pałeczkami.
Jak powstają jego projekty? Opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.
"Do szkoły dostawałam bento i japońskie posiłki".
Wybierając się do Japonii, warto przynajmniej na jeden dzień pojechać do Kawasaki, przemysłowego miasta położonego blisko Tokio i Jokohamy. Turyści mogą zwiedzić kilka muzeów i fabryk, ale największą atrakcją może okazać się festiwal Kanamara Matsuri, czyli "Festiwal Żelaznego Penisa". Co warto wiedzieć o mieście i organizowanych tam wydarzeniach?
Honsiu jest jedną z wysp Japonii, na której od wieków znajdują się najważniejsze instytucje państwowe. Na Honsiu leżą miasta stołeczne cesarstwa, zarówno historyczne, takie jak Kioto, jak obecne – Tokio. Przyjezdni mogą zobaczyć całą plejadę atrakcji w postaci pięknych, historycznych miast lub majestatycznych widoków, na przykład wciąż aktywnego na Honsiu wulkanu Fuji.
Stasia Matsumoto od 10 lat mieszka w Tokio, gdzie prowadzi firmę oferującą spędzenie dnia w oryginalnym, specjalnie dobranym kimonie. Jej klientami są zarówno obcokrajowcy, jak i Japończycy. Jak do tego doszło? O tym stylistka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Miłośników kultury japońskiej liczy się w milionach ludzi na całym świecie. Niektórzy z nich przejawiają swoje zainteresowania w szczególny sposób i zostają cosplayerami. Na czym to niezwykłe hobby? Wyjaśniały nam to Katarzyna Skonecka i Anna Kozar.
Shōgi to nazwa japońskiej gry planszowej, której zasady przypominają szachy. Wygrywa ten zawodnik, który pierwszy zbije króla przeciwnika. Dotychczas dyscyplina ta zdominowana była przez Japończyków, jednak Karolina Styczyńska została pierwszą profesjonalną zawodniczką szachów japońskich, która nie pochodzi z kraju Kwitnącej Wiśni. W programie opowiedziała o swojej pasji i karierze.
Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpili aktorzy Teatru IMKA. Zaśpiewali piosenkę "Okinage" ze spektaklu Tomasza Karolaka "Momotaro". Muzykę inspirowaną kulturą japońską, a także przezabawny tekst piosenki, nawiązujący do haiku, napisał Jakub Przebindowski.