Gwiazdy

Wylicytuj spotkanie z Martyną Wojciechowską. "Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto chciałby się ze mną napić kawy?"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba

Martyna Wojciechowska od lat pomaga kobietom na całym świecie i zachęca ludzi do bezinteresownej pomocy. Teraz posunęła się jednak o krok dalej. Na aukcji, dzięki której chce zebrać pieniądze na rzecz mieszkańców Tanzanii, wylicytować można m.in spotkanie ze słynną dziennikarką i podróżniczką. Zobacz, jak to zrobić.

Fundacja Martyny Wojciechowskiej

Odkąd Martyna Wojciechowska zaczęła prowadzić program "Kobieta na krańcu świata", dostawała od fanów pytania, w jaki sposób mogą oni pomóc bohaterkom jej reportaży. To skłoniło dziennikarkę i podróżniczkę do założenia własnej fundacji. Od 2019 roku UNAWEZA pomaga kobietom w Polsce i na świecie poprzez wyrównywanie ich szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. Fundacja zapewnia im dostęp do edukacji i opieki medycznej, a także spełnia marzenia. 

- Od wielu lat, jeżdżąc z kamerą po świecie, spotykam niezwykłe kobiety. I choć urodziłyśmy się w innych miejscach, mamy inny kolor skóry czy wyznanie, więcej nas łączy niż różni. Każda z nas chce być szczęśliwa, kochać i być kochana, rozwijać się, zapewnić swoim dzieciom lepsze życie. Potrzebujemy czuć się bezpiecznie, żeby się uczyć i rozwijać - apelowała Martyna Wojciechowska.

Martyna Wojciechowska proponuje spotkanie

Z okazji drugich urodzin jej fundacji, które wypadają 28 września, Martyna planuje wyjątkową akcję. Podróżniczka w poniedziałkowy wieczór 13 września opublikowała post, w którym zapowiedziała charytatywną aukcję. Będzie można na niej wylicytować m.in. książkę z osobistą dedykacją, biżuterię, obrazy z kobietami z krańca świata, zapas pysznej kawy, a także spotkanie z dziennikarką.

- Kto chce się ze mną spotkać osobiście na kawę? Teraz jest taka możliwość! (...) Mnóstwo dobrego za nami przez te dwa lata (przygotowujemy dla Was specjalne urodzinowe podsumowanie), a przed nami jeszcze więcej dobrych działań i projektów, które dają skrzydła. Bo właśnie po to powstała UNAWEZA, żeby dawać kobietom skrzydła. A dzięki Wam możemy realnie zmieniać czyjeś życie, a tym samym czynić świat trochę lepszym miejscem. Czy to nie wspaniałe?! - napisała Martyna Wojciechowska na Instagramie.

Jak wyjaśniła, całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany na stworzenie wyjątkowego miejsca w Tanzanii. Dzięki wsparciu fundacji UNAWEZA jakiś czas temu wybudowano tam bowiem budynek dla dzieci dotkniętych albinizmem, które w Afryce są mocno prześladowane. Teraz w planach jest specjalna sala integracyjna, w której mile widzianymi gośćmi będzie lokalna ludność.

- Kiedy powstał dom w Tanzanii, marzyłyśmy o tym, żeby był bezpiecznym schronieniem dla zamieszkujących go dzieci i młodzieży z albinizmem, ale także żeby stał się mostem łączącym podopiecznych z lokalną społecznością, bo prawdziwe zmiany przychodzą, kiedy od najmłodszych lat możemy się spotykać, uczyć się wzajemnie tolerancji, szacunku. I kiedy w te zmiany jest zaangażowanych jak najwięcej osób. Pomożecie nam stworzyć to miejsce? Wierzę, że tak! (...) Mam nadzieję, że znajdzie się tu ktoś, kto chciałby się ze mną napić kawy?! - zapytała Martyna Wojciechowska.

Post spotkał się z dużym zaangażowaniem ze strony fanów, którzy tłumnie wyrazili chęć na spotkanie, a także pomoc tanzańskiej ludności. W komentarzach czytamy: "Kawa-marzenie", "Brzmi jak świetna inicjatywa", "Kawy nie muszę pić, bo ciśnienie będzie i tak wysokie, a cukru nie trzeba, bo słodycz Pani Martyny wystarczy", "To musi być cudowne spotkanie", "Martyna, jesteś niesamowitą osóbką" czy "Oczywiście, że pomożemy".

Też chcielibyście się spotkać z Martyną Wojciechowską? Link do aukcji znajdziecie TUTAJ.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Martyna Wojciechowska: "Nie pamiętam takiej sytuacji w całym moim życiu, żebym powiedziała, że mi się nie chce"

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości