Gwiazdy

Marta Żmuda Trzebiatowska z mocnym apelem do kobiet. "Buntujcie się, wymykajcie z wszelkich stereotypów"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Piotr Molecki/East News

Marta Żmuda-Trzebiatowska nie zgadza się, żeby kobiety ulegały utartym schematom i ulegały ograniczeniom swojej siły. Aktorka w kilku zdaniach zwróciła się do fanek, aby zawalczyły o niezależność i mówiły własnym głosem. Przekaz wydaje się tym bardziej aktualny na fali słów o "cnotach niewieścich".

Marta Żmuda Trzebiatowska - siła kobiet

Aktorka niezwykle rzadko udziela wywiadów, zwierza się w mediach z życia prywatnego, czy pokazuje swoich bliskich. Jej konto na Instagramie śledzi 300 tys. osób. Ostatnio przed tą publiką Marta żmuda Trzebiatowska pierwszy raz publicznie pokazała się w bikini. Wszystko to po kontrowersyjnej "modzie na brzydotę" Agnieszki Kaczorowskiej.

Tym razem gwiazda zabrała głos w równie ważnym temacie. Choć nie wprost, między wierszami można odczytać, że odniosła się do "cnót niewieścich".

"Cnoty niewieście"

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wyznaczył kierunki na nowy rok szkolny. Są to m.in. wzmocnienie roli rodziny, wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro, wprowadzenie w dziedzictwo cywilizacyjne Europy, edukacji patriotycznej, nauczania historii.

Doradca ministra dr Paweł Skrzydlewski, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie i felietonista Radia Maryja, nie pozostawił wątpliwości, o jakie wartości chodzi. M.in. o "właściwe wychowanie kobiet, a mianowicie ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich", stłumienie pychy i otwarcie się na płodność.

To właśnie te słowa stały się w ostatnim czasie sprawą głośnej debaty w Polsce. Wiele osób publicznych, a tym artystów, sprzeciwia się takiemu spojrzeniu na rolę kobiet w społeczeństwie. Marta Żmuda Trzebiatowska tak zaapelowała do swoich odbiorczyń:

- Kiedy Twoje marzenia się spełniają czujesz się szczęśliwa i usatysfakcjonowana, ale wiesz że nie byłabyś tu gdzie jesteś, gdybyś była "grzeczną dziewczynką", która ma cicho siedzieć i robić tylko to co wypada. Dziewczyny buntujcie się, wymykajcie z wszelkich schematów i stereotypów, w które chcą Was "włożyć", bądźcie ambitne i wytrwałe w dążeniu do celu. Nikt nie zatrzyma tej siły, która w Was drzemie! - czytamy we wpisie.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Marta Żmuda Trzebiatowska zamierza zająć się zawodowo swoją pasją: Moją drugą niespełnioną miłością jest architektura

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości