sila

  sila

  15. edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Wege dobiega końca. W tym roku organizatorzy położyli nacisk na promocję diety roślinnej połączonej ze zdrowym stylem życia. Czy bez mięsa można zbudować masę mięśniową? Z tematem tym wiąże się wiele mitów. Jak jest naprawdę? O tym opowiedziała nam rekordzistka świata w podciąganiu z ciężarem - Katarzyna Najman.

  Silna kobieta to pojęcie względne. W większości przypadków sprowadzane do fizyczności bądź stanu, w którym to postrzegane jesteśmy jako osoby odporne na wszelkie życiowe zawirowania. Czy kobieta silna nie może być wrażliwa, empatyczna i czuła? Czy nie ma prawa prosić innych o pomoc? Jak tak naprawdę powinniśmy interpretować tę definicję? O tym Nastazja Bloch rozmawiała z Katarzyną Kucewicz, psycholożką, psychoterapeutką i seksuolożką.

  W dyskusję dotyczącą klapsów, czy jest to bicie i dobra metoda wychowawcza w mediach społecznościowych włączył się Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego. Według niego klaps jest naturalnym elementem wychowania dziecka. Zaś całą debatę dotyczącą przemocy wobec dzieci uważa za skrajną manipulację. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy również psycholog dziecięcą Martę Pałubę, która wyraźnie zaznaczyła, że klaps jest oznaką bezsilności i bezradności rodzica. Klapsy mogą powodować u dziecka lęki oraz zaburzyć więź z rodzicem. A co wy, sądzicie na ten temat?

  Współczesne kobiety spełniają się na wielu polach. Rodzą dzieci, pracują, oddają się swoim pasjom. Dlaczego często udają słabe? Czy robią to po to, by coś zyskać? I czy to prawda, że mężczyźni boją się silnych kobiet? Z czego to wynika? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasieli: Dominika Tajner, menadżerka grupy Ich Troje, uczestniczka programu „Agent- Gwiazdy”, Dellfina Dellert, coach związków i relacji i Marcin Szczygielski, pisarz, dziennikarz, grafik.

  Robert Burneika przez wiele lat mieszkał w Las Vegas, gdzie nagrywał krótkie filmy instruktażowe. Jako Hardkorowy Koksu szybko zyskał popularność. Od niedawna Robert mieszka w Warszawie. Co go tu sprowadziło? I czy to prawda, że szuka miłości?

  Julia Galusiakowska, Nicola Hyżyk, Monika Siwołowska reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej w akrobatyce sportowej. Ich dotychczasowym największym osiągnięciem jest 8. miejsce na Mistrzostwach Europy. Teraz nastolatki zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w marcu 2016 roku w Chinach. Niestety Polski Związek Akrobatyki Sportowej sponsoruje wyjazdy jedynie seniorom. Dziewczynki na własny koszt muszą znaleźć środki na wyjazd. Julia, Nicola i Monika razem trenerką Natalią Piróg odwiedziły studio Dzień Dobry TVN.

  "Codziennie wstaję o piątej rano, wpół do szóstej wyjeżdżam rowerem z przyczepką, bez względu na pogodę i objeżdżam około 20 śmietników" Dlaczego Pan Mirosław Kaźmierczak, od 7 lat zajmuje się zbieractwem, lub jak sam mówi, treningiem na śmietnikach? Jak jury "Mam Talent" zareagowało na jego występ i misję, którą realizuje?