Gwiazdy

Młode pokolenie opisuje otaczającą rzeczywistość. Marie i jej muzyczny przekaz

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Marie o miłości do muzyki
Dzień Dobry TVNMarie o miłości do muzyki

"Marie" wraca do nas z pierwszym singlem promującym jej wyczekiwaną, debiutancką płytę. Na naszej scenie zaśpiewała piosenkę "Walc". Po dwóch mini albumach i ogromnym sukcesie utworu "Zero Calorie Cookie" przyszedł czas na kolejne wyzwania.  Skąd młoda piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów czerpie inspiracje?

Marie – skąd wzięła się miłość do muzyki i pisania tekstów?

"Marie", a właściwie Julia Kusy, to piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Ma 22 lata i jak przyznaje, śpiewa, odkąd nauczyła się mówić. Miłość do muzyki zaszczepiła w niej mama, która w czasie ciąży dużo śpiewała, grała na gitarze oraz słuchała literatury pięknej. Tak też Julia, dorastając, zainteresowała się śpiewem i słowem pisanym.

Swoją działalność rozpoczęła w roku 2020, wypuszczając pod szyldem thecutestlabel debiutancką, energiczną EP "Candybar", a kilka miesięcy później - o wiele spokojniejszą i stonowaną EP "Cafe Mari", z której pochodzi jeden z hitów tegorocznych wakacji - utwór "Zero Calorie Cookie".

- Najpierw były teksty, pisałam różne opowiadania. Próbowałam publikować, dużo pisałam w Internecie. Żeby przekuć te teksty w muzykę, potrzebowałam trochę czasu - powiedziała Marie.

Marie i jej inspiracje

22-latka przyznała, że pomysły przychodzą same. Najczęściej dotyczą przedmiotów codziennego użytku. Sztućce, kaloryfery, długopisy, gumki do włosów, spanie, sprzątanie – Marie inspiracji szuka w drobiazgach, a potem na nich buduje historie. Wokalistka dość mocno inspiruje się k-popem. Uwielbia żywe kolory, róże, błękity, których w koreańskich teledyskach jest mnóstwo.

Co jest najmocniejszą stroną młodej gwiazdy? Teksty. To właśnie słowa są tym, co przyciąga do niej publikę. Nowy singiel "Walc", który zapowiada debiutancki krążek, jest więc wstępem do historii, którą planuje obudować w szerokie ramy - tak, by każdy z utworów tworzył spójną całość, a przy tym był odrębnym dziełem. 

- Album jest koncepcyjny, a ten utwór jest intrem. To wprowadzenie do historii o pewnej dziewczynie, która przypadkiem zaczyna doświadczać życia zupełnie innego niż dotychczas przez nią prowadzone. Ze wszystkimi jego pozytywami i negatywami - tłumaczyła wokalistka. Za produkcję odpowiada Producent Adam Lato, pracujący z Marie od pierwszego minialbumu.

Marie na naszej scenie zaśpiewała piosenkę "Walc". Zobacz wideo:

Marie w piosence „Walc”
Marie w piosence „Walc”
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości