Gwiazdy

Prof. Marcin Matczak w "Mieście Kobiet". Dlaczego jego syn stworzył utwór "Patointeligencja"?

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Glińska
prof. Marcin Matczak w "Mieście Kobiet"
prof. Marcin Matczak w "Mieście Kobiet"

"Miasto Kobiet" ponownie w telewizji. W pierwszym odcinku nowego sezonu gościem Marzeny Rogalskiej, Aleksandry Kwaśniewskiej i Olgi Legosz jest m.in. profesor Marcin Matczak, którego syn - raper Mata - stworzył jeden z najpopularniejszych utworów hip-hopowych ostatnich lat, "Patointeligencja".

Tata Maty w "Mieście Kobiet"

W programie "Miasto Kobiet" prowadzące rozmawiają ze swoimi gośćmi o tym, co je ostatnio najbardziej zaciekawiło, poruszyło i zainspirowało. Dyskutują z ekspertami, gwiazdami, ale też z wyjątkowymi osobami, które zwróciły ich uwagę w mediach społecznościowych. Nie będą to tylko kobiety, czego dowodem jest już pierwszy odcinek nowej serii, w którym gościem Marzeny Rogalskiej, Aleksandry Kwaśniewskiej i Olgi Legosz jest m.in. Marcin Matczak, prawnik oraz profesor na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a prywatnie tata rapera Maty.

Mata, czyli Michał Matczak, jest absolwentem elitarnego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie. W 2020 roku wydał swój pierwszy singiel "Patointeligencja", zapowiadający album "100 dni do matury". Piosenka w bardzo emocjonalny sposób porusza temat alkoholu, narkotyków, przygodnego seksu i pieniędzy, które zamiast dawać radość młody ludziom, są źródłem wielu nieszczęść.

Prof. Marcin Matczak nie ukrywa, że bardzo wspiera syna. W 2021 roku Mata odebrał dwa Fryderyki w kategoriach Album Roku Hip Hop oraz Fonograficzny Debiut Roku. - Wspierajcie wasze dzieci w spełnianiu ich marzeń, nawet, jeśli wybierają drogę inną niż wy - napisał wówczas prof. Matczak na Twitterze. Będąc gościem "Miasta Kobiet" wyjaśnił, dlaczego według niego Mata nagrał "Patointeligencję". - Ten utwór zawsze jest dla mnie trudny. To nie jest tak, że jest mi łatwo słuchać tej historii. (...) Moja interpretacja - ale jestem kochającym ojcem, więc mogę być nieobiektywny - jest taka, że ten utwór Michał napisał, dlatego że dostrzegł w świecie zło - stwierdził.

"Miasto Kobiet" - kiedy premierowe odcinki?

Nadszedł czas kobiet, które chcą zadawać pytania, a nie pouczać, rozważać argumenty innych, zamiast narzucać swoje zdanie, słuchać, a nie przepytywać. Czas kobiet, które chcą mówić, ale też być uważnie wysłuchane. W pierwszym odcinku "Miasta Kobiet" pojawią się Zofia Zborowska-Wrona, Agnieszka Maciąg, prof. Marcin Matczak oraz Piotr Kraśko.

Premiera programu "Miasto Kobiet" w sobotę, 4 września o godz. 16:00 na antenie TVN. Kolejne emisje od niedzieli, 5 września o godz. 12:30 i 22:15 w TVN Style.

Zobacz także:

Autor:Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości