Marcin Januszkiewicz – aktor, który podczas pandemii został kurierem. „Każda praca jest sobie równą”

''Był aktorem, został kurierem'', reporter: Piotr Wojtasik
Zamknięte plany zdjęciowe i teatry sprawiły, że wielu aktorów straciło swoje źródła zarobku. Jednym z nich jest Marcin Januszkiewicz, który postanowił zostać kurierem. O swojej decyzji oraz o nowej płycie opowiedział Piotrowi Wojtasikowi.

Marcin Januszkiewicz został kurierem

W połowie kwietnia Marcin Januszkiewicz wrzucił na swój profil facebookowy post, w którym poinformował o tym, że aby zarobić na utrzymanie, został kurierem. Wezwał też innych do tego, by wzięli się pracy, a same lamenty nic nie pomogą. Uspokoił przy tym, że nie oznacza to, że całkowicie rzucił śpiew czy grę aktorską. W rozmowie z Piotrem Wojtasikiem przyznał, że nie spodziewał się takiego odezwy pod umieszczonym zdjęciem.

Wszystkich nas dopadła, umówmy się, ta pandemia. Ja po prostu poszedłem do pracy, żeby jakoś swoją płynność finansową utrzymać. (…) Każda praca jest sobie równą, uważam, zwłaszcza w tej trudnej sytuacji. Nawet jestem z tego dumny, szczerze mówiąc

- otwarcie powiedział Marcin Januszkiewicz.

Wielu jego znajomych było pod wrażeniem podjętych przez niego kroków. On sam jednak przekonuje, że po prostu musiał zarobić na chleb i jest to coś normalnego.

Marcin Januszkiewicz o nowej pracy

Marcin Januszkiewicz odnalazł się w nowej pracy i jest zadowolony z atmosfery, jaka w niej panuje. Jednocześnie podkreśla, że nie jest łatwo.

Faktycznie to jest dość trudna praca, bo ludzie zamawiają paczki i myślę, że to jest odpowiedzialny zawód - w tej chwili zwłaszcza. Kilkanaście godzin dziennie ciężkiej pracy, ale nie narzekam

- przyznał.

Dodał przy tym, że dzięki obecnemu zajęciu jest przynajmniej pewny, że na jego koncie pojawi się konkretna suma pieniędzy. Nie można tego powiedzieć o zarobkach w świecie artystycznym, gdzie na ten moment zawieszone są plany zdjęciowe i działalności teatrów. Nie wiadomo też, kiedy sytuacja pozwoli na ich normalne funkcjonowanie i aktorzy oraz aktorki wrócą do swojej pracy - podkreślił to w rozmowie Marcin Januszkiewicz. Artyści szukają kontaktu z publicznością w internecie i także on zagrał koncert online na swoim profilu społecznościowym. Muzyk wystąpił z materiałem z debiutanckiej płyty „Osiecka po męsku”.

Marcin Januszkiewicz – nowy singiel

Choć Marcin Januszkiewicz pracuje obecnie jako kurier, nie zapomina o swojej artystycznej działalności. Artysta wyda nową płytę, na której sięga po repertuar zespołów Perfect i Lady Pank.

Na szczęście udało się zrobić premierę online faktycznie. Już za miesiąc, 24 maja „Perfect Lady Pank”.

- poinformował śpiewający aktor.

Zachęcił też do bacznego śledzenia swoich kont w mediach społecznościowych, gdzie będą pojawiały się kolejne informacje. Na ten moment zaplanowany jest też koncert online. Bilet kosztuje 15 złotych.

W ArtKombinacie w Łodzi, profesjonalnie zarejestrowany dźwiękowo, kamerowo. Zobaczymy, jak to wypali

- dodał.

Marcin Januszkiewcz podczas spotkania z Piotrem Wojtasikiem zdecydował się też zaprezentować promujący płytę singiel „Mniej niż zero”.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

podziel się:

Pozostałe wiadomości