Gwiazdy

Małgorzata Kożuchowska mieszkała z Agatą Kuleszą. "Mnóstwo śmiechu, płaczu i tylko jedna albo dwie kłótnie"

Gwiazdy

Dzien Dobry TVNWojtek Olszanka / East News

Małgorzata Kożuchowska i Agata Kulesza postanowiły powspominać studenckie czasy. Niekwestionowane gwiazdy ekranu zaczynały przygodę z aktorstwem, mieszkając razem w 30-metrowej kawalerce.

Przyjaźń Małgorzaty Kożuchowskiej i Agaty Kuleszy

Aktorki nigdy nie kryły swojej wzajemnej sympatii. Gdy Agata Kulesza czekała na przełom w swojej karierze, Małgorzata Kożuchowska już mogła pochwalić się statusem pierwszoligowej gwiazdy.

- Siedziałam w domu i robiłam kotlety mielone, taki to był czas aktorski - wspominała Agata Kulesza w "Kulisach Sław" UWAGI! TVN. - Gośka zadzwoniła i pyta mnie, co robię. Mówię, że kotlety mielone. Ona była na jakiejś gali boksu i zapytała się, czy może przyjechać. (...) Ja się czułam taka sobie, przy tych kotletach, z tymi ścierkami i tak dalej. Otwieram drzwi, stoi Kożuchowska w futrze, na obcasach. Weszła, zrzuciła to futro i mówi: o Boże, kotlety. I zaczęła je jeść. Ona dokładnie wie, gdzie jest realny świat - mówiła o koleżance ze studiów.

Teraz postanowiły wspólnie powspominać szalone lata spędzone w murach warszawskiej Akademii Teatralnej.

- W 33-metrowej kawalerce przeżyłyśmy z Agatą Kuleszą mnóstwo historii, śmiechu, płaczu i tylko jedną albo dwie kłótnie - napisała na Instagramie Małgorzata Kożuchowska. - Nie przeszkadzało nam to w zorganizowaniu imprezy dla kilkudziesięciu osób w tym wspólnym pokoiku. Nasza gościnność była tak znana, że nawet gołębica zamieszkała, któregoś dnia za… telewizorem - dodała.

Studenckie czasy Małgorzaty Kożuchowskiej

Jako adeptki sztuk teatralnych wspólnie imprezowały, chodziły do teatru i poznawały życie w stolicy. Czasem też wyruszały w dalekie podróże. Zawsze uzbrojone w odpowiednie zapasy.

- A gdy wyjeżdżałyśmy za granicę to z fasonem: z tostami i pastą rybną autokarem do Rzymu - wspomina Małgorzata Kożuchowska.

Razem mieszkały przez pięć lat. Aktorki ukończyły studia w 1994 roku. Oprócz Kożuchowskiej i Kuleszy, na tym samym roku uczyli się także m.in. Katarzyna Herman, Małgorzata Lewińska, Anna Samusionek, Redbad Klynstra i Wojciech Kalarus.

Zobacz wideo: Malwina Wędzikowska i oscarowe kreacje, które przeszły do historii

Zobacz też:

Małgorzata Rozenek-Majdan o powiększeniu rodziny: Dałam Radkowi synów, a on mi córeczkę

Trendy ślubne na lato 2021. Jaką kreację wybrać? "Suknia ma dodawać skrzydeł"

Anna Wendzikowska postawiła sobie ambitny cel. Z jego realizacją chce zdążyć przed 40-stką

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości