Gwiazdy

Małgorzata Kożuchowska po raz pierwszy w teatrze Krystyny Jandy. Jak wygląda współpraca artystek?

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Janda i Kożuchowska po raz pierwszy razem w teatrze
Janda i Kożuchowska po raz pierwszy razem w teatrze Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Małgorzata Kożuchowska od lat uważana jest za świetną aktorkę. Teraz została doceniona przez samą Krystynę Jandę. Artystki pracują właśnie nad wspólnym spektaklem. W Dzień Dobry TVN opowiedziały o "Mężu i żonie" oraz swoich relacjach.

Krystyna Janda i Małgorzata Kożuchowska pracują nad sztuką

Krystyna Janda to ikona polskiego kina i teatru. Dla wielu artystów jest prawdziwą inspiracją i wzorem do naśladowania. Okazało się, że również Małgorzata Kożuchowska przed laty, gdy należała do młodzieżowego zespołu teatralnego w Toruniu, marzyła, by być taką aktorką jak Krystyna Janda. Teraz po raz pierwszy zagra w jej Teatrze Polonia. Wyznała, że była bardzo zaskoczona, gdy dostała propozycję roli Elwiry w "Mężu i żonie". Dlaczego Janda jej to zaproponowała?

- Dlatego, że wydawało mi się, że pani Małgorzata jest idealną osobowością. Ma ten pewien klimat wewnętrzny - ma w sobie i ciepło, i łagodność, i taką słodycz, a jednocześnie ma temperament i potrafi być ostra - tłumaczyła Krystyna Janda w Dzień Dobry TVN.

Sztuka "Mąż i żona" w Teatrze Polonia

Krystyna Janda została reżyserką "Męża i żony", choć wcześniej pracowała nad tym spektaklem od innej strony. Otóż dyrektorka Teatru Polonia uprzednio wcielała się na scenie w Elwirę 200 razy.

Jak stwierdziła Małgorzata Kożuchowska, "widać, że ona to po prostu kocha, to jest jej świat". A czym zaskoczyła ją Krystyna Janda?

- Nie wiedziałam, że ma taki luz w sobie. Ma super poczucie humoru i bardzo lubi takie "rozbiegówki". Przychodzimy, zawsze jest kawa w bufecie i zawsze są anegdoty opowiadane przez Krystynę Jandę - zdradziła Małgorzata Kożuchowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Mateusz Jarosławski

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości