Maciej Stuhr o problemach z alkoholem: "Kiedy człowiek upaja się karierą, miewa złudne poczucie, że może więcej niż inni"

Maciej Stuhr

Maciej Stuhr pojawił się na pierwszej w historii męskiej okładce magazynu "Wysokie Obcasy Extra". W udzielonym miesięcznikowi wywiadzie aktor podzielił się z czytelnikami szokującym wyznaniem. Opowiedział o swoich problemach z alkoholem, a także niezrozumiałym przyzwoleniu na picie w branży artystycznej.

Maciej Stuhr o alkoholizmie

Najnowsze wydanie "Wysokich Obcasów Extra" poświęcone jest męskości i wstydzie. W magazynie mówią o tym filozof Zbigniew Mikołejko i pisarz Andrzej Stasiuk, ale także Maciej Stuhr. Aktor zwrócił uwagę m.in. na bardzo ważną kwestię nadużywania alkoholu w środowisku artystów. Podkreślił, że jest to powszechny problem, na który przyzwalają nawet wielcy tego zawodu.
- Kiedy człowiek upaja się karierą, miewa złudne poczucie, że może więcej niż inni. Dotyczy to również upijania się, w naszym środowisku bowiem istnieje spore przyzwolenie na picie. Więc odpowiadając wprost - wtedy się tego nie wstydziłem. Jeśli po spektaklu, w którym dzięki alkoholowi dokonałeś przekroczenia siebie samego, reżyser jest zachwycony twoją grą, to trudno się wstydzić. Gdybym dostał reprymendę od mistrza, pewnie szybciej zaprzestałbym tych praktyk - opowiadał Maciej Stuhr.
Wyjawił, że pod wpływem alkoholu często u aktorów występuje większa "efektywność" pracy, przez co ciężko jest im z tego zrezygnować.
- Bo kiedy aktor zauważa, że po alkoholu dochodzi do lepszych rezultatów, zaczyna odczuwać strach, czy bez alkoholu również będzie w stanie osiągnąć takie efekty. (...) Nieszczęście polega na tym, że aktor po alkoholu robi zdumiewające i niesztampowe rzeczy, a to w teatrze się sprawdza. Co nie zmienia faktu, że partnerować pijanemu koledze to straszna rzecz. Też tego doświadczyłem - zdradził artysta.

Małżeństwo Macieja Stuhra

W wywiadzie padło też pytanie o to, co Maciej Stuhr by poradził młodemu sobie sprzed lat. Aktor nawiązał do relacji damsko-męskich, choć - jak przyznał - nie jest do końca pewien, czy "chce to powiedzieć publicznie".
- Nie żeń się za szybko - stwierdził.
Przypomnijmy, że Maciej Stuhr wziął ślub w wieku 24 lat. W latach 1999–2014 był mężem Samanty Janas, z którą ma 20-letnią obecnie córkę Matyldę. Teraz jest mężem Katarzyny Błażejewskiej, z którą ma 4-letniego syna Tadeusza.
Maciej Stuhr o swoim projekcie "Filmowe miniaStuhrki". Zobacz wideo:
Zobacz też:
Autor: Sabina Zięba

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości