Maciej Przygoda z "Prince Charming" o tolerancji. "Cały czas wierzę, że śluby w Polsce będą możliwe"

Maciej Przygoda o tolerancji
Źródło: Dzień Dobry TVN
Maciej Przygoda, uczestnik programu "Prince Charming", opowiedział o swojej działalności na rzecz mniejszości LGBTQ+. W rozmowie z Oskarem Netkowskim zdradził, jak wspiera akcje na rzecz tolerancji i równouprawnienia.

Uczestnicy "Prince Charming"

Maciej Przygoda jest jednym z uczestników show "Prince Charming", który swoją premierę miał 12 października na platformie Player.pl. Podczas konferencji prasowej programu Maciej zdradził, że od wielu lat aktywnie walczy o prawa mniejszości seksualnych.

- Cały czas działam na większą i mniejszą skalę. Dwa razy organizowałem Paradę Równości w Warszawie - powiedział Maciej. - Byłem w magazynie "Replika", obecnie śpiewam w chórze "Voces Gaudii", więc walczę o to, żeby osoby nieheteronormatywne były widzialne, bo bez widzialności nie wywalczymy tych praw. Nie mam problemu, żeby przyjść w tęczy, mieć tęczowe paznokcie, bo nie ma za bardzo - przyznał.

Maciej jest przekonany, że uda się wywalczyć prawa należne mniejszościom. To jednak nigdy nie jest łatwy proces.

- Nikt nie wywalczył praw grzecznie. Kobiety musiały wysadzać budynki w Anglii - przypomniał. - Cały czas wierzę, że będziemy mieć prawa i śluby w Polsce będą możliwe - dodał.

"Prince Charming" - zasady programu

"Prince Charming" to pierwszy tego program randkowy, w którym biorą udział wyłącznie mężczyźni. Akcja toczy się w słonecznej Hiszpanii, gdzie trzynastu uczestników walczy o względy tytułowego księcia, Jacka Jelonka. W poszukiwaniu tego jedynego, bohaterowie produkcji chodzą na randki, spędzają wspólnie czas oraz nawiązują bliższe relacje. Ci, którym uczucie z przystojnym "księciem z bajki" nie jest pisane, opuszczają program.

Perypetie bohaterów można śledzić w serwisie Player.pl.

Autor: Adam Barabasz

Reporter: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Cezary Piwowarski/TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości