Gwiazdy

Linda Evangelista brutalnie oszpecona przez nieudany zabieg. "To nie tylko zniszczyło moje życie, ale wpędziło mnie w głęboką depresję"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Dzień Dobry TVNLinda Evangelista

Linda Evangelista jest jedną z najsłynniejszych modelek na świecie. W latach 90. obok Cindy Crawford, Claudii Schiffer czy Stephanie Seymour była u szczytu popularności. Jeszcze kilka lat temu robiła wielką karierę, jednak nagle wycofała się z show-biznesu. Teraz postanowiła zdradzić, dlaczego zniknęła z mediów. Okazuje się, że padła ofiarą nieudanego zabiegu, którego skutki są nieodwracalne.

Linda Evangelista przerwała milczenie

56-letnia Linda Evangelista jest dla wielu ikoną piękna i kobiecości. Topowa modelka brała udział w kampaniach reklamowych największych domów mody na świecie i podbijała wybiegi na fashion weekach. Jeszcze pięć lat temu było o niej bardzo głośno, jednak niespodziewanie zniknęła ze świata mody. Kiedy jej koleżanki po fachu rozwijały swoje kariery, ona odsunęła się w cień. Dlaczego? Gwiazda postanowiła zrobić milowy krok w swoim życiu i opowiedziała, czego doświadczyła.

- Zdecydowałam się na to wyznanie, które trzymałam dla siebie przez ponad pięć lat i przez które cierpiałam. Moi fani zastanawiali się, dlaczego nie pracowałem, podczas gdy kariery moich koleżanek kwitły. Powodem jest to, że zostałam brutalnie oszpecona przez zabieg, którego działanie było przeciwne do zamierzonego. Poziom tkanki tłuszczowej zwiększył się, a nie zmniejszył. Zabieg nieodwracalnie zdeformował moje ciało i nawet po przejściu dwóch bolesnych, nieudanych operacji korekcyjnych, zostałam, jak opisują media - "nie do poznania" - wyznała Evangelista.

Zabieg, któremu poddała się Linda, polega na usuwaniu tkanki tłuszczowej z danych partii ciała za pomocą bardzo niskiej temperatury. Komórki tłuszczowe są zamrażane, następnie obumierają, a w miarę upływu czasu mają zostać wydalone przez organizm.

Linda Evangelista zmaga się z depresją

U modelki po zabiegu wystąpiły powikłania, które objawiają się nadmiernym przyrostem tkanki tłuszczowej (z ang. paradoxical adipose hyperplasia). Linda nie została poinformowana przed zabiegiem, że mogą wystąpić takie efekty uboczne.

- To nie tylko zniszczyło moje życie, ale wpędziło mnie w głęboką depresję, smutek i nienawiść do samej siebie. Przez to stałam się samotniczką. Chcę iść wreszcie do przodu, aby pozbyć się wstydu i opowiedzieć moją historię. Jestem już tak bardzo zmęczona życiem w ten sposób. Chciałbym wyjść z domu z podniesioną głową, mimo, że już nie wyglądam jak ja - podkreśliła Evangelista.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Mój sukces po "Top Model". Co Klaudia El Dursi i Karolina Pisarek zawdzięczają programowi?

Mój sukces po „Top Model”
Mój sukces po „Top Model”
Dzień Dobry TVN

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości