Kwiat Jabłoni o nowej płycie i nadchodzącym koncercie. "Będzie bardziej żywiołowo"

Zespół Kwiat Jabłoni podczas pandemii powoli przygotowywał się do zmiany. Muzycy przenieśli się do nowej sali prób, gdzie nie tylko będą mogli ćwiczyć swoje utwory, ale także nagrywać profesjonalne streamingi dla swoich fanów. Gabi Drzewiecka wybrała się w odwiedziny i zapytała artystów o plany na niedaleką przyszłość. Specjalnie dla naszych widzów Kwiat Jabłoni wykonał utwór „Wzięli zamknęli mi klub”.

Nowe miejsce, nowa twórczość

Katarzyna i Jacek podczas rozmowy z Gabi przyznali, że potrzebowali miejsca, gdzie w spokoju, bez pośpiechu będą mogli pracować nad aranżacjami i nowym materiałem. Rodzeństwo podczas pandemii nie próżnowało. Druga płyta nadchodzi wielkimi krokami. Kasia zdradziła, że połowa piosenek jest już nagrana.

Zawsze marzyliśmy o takim miejscu, żeby mieć je dla siebie, żeby móc sobie tu spokojnie tworzyć, aranżować różne rzeczy. Przymierzamy się powoli do drugiej płyty. Mamy już sporo rzeczy gotowych

- powiedział Jacek.

Pierwszy folkowo-elektroniczny album "Niemożliwe" ukazał się w zeszłym roku. Debiutancki krążek został bardzo dobrze przyjęty, a singiel "Dziś późno pójdę spać" na YouTube został wyświetlony ponad 17 mln razy. Jaka będzie druga płyta?

Możecie się spodziewać tego, że poza mną i Jackiem na gitarze basowej będzie grać jeszcze Grzesiek Kowalski na gitarze basowej i Marcin Ścierański na perkusji, więc będzie bardziej żywiołowo

– powiedziała Justyna.

Sala prób oznacza jedno – nadchodzą koncerty

Członkowie zespołu przyznali, że nie mogą już dłużej czekać. Brak koncertów mocno daje o sobie znać, zatem Kwiat Jabłoni chcąc potrzymać kontakt z fanami, zdecydował się na koncert online.

To będzie koncert nietypowy, bo do tej pory robiliśmy koncerty domowe, streamingowe na różnych social mediach. Teraz będzie to profesjonalna sala przeznaczona do takich streamingowych wydarzeń

- dodał Jacek.

Koncert odbędzie się w najbliższy piątek, 29 maja o godzinie 19:30. Wszystkie niezbędne informacje znaleźć możecie w mediach społecznościowych, na Instagramie i Facebooku zespołu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości