"Kuchenne rewolucje" w Jaworze. Magda Gessler: "Właścicielka kompletnie pogubiła się w ocenie sytuacji"

"Kuchenne rewolucje" w Jaworze - zwiastun
Źródło: TVN
W najnowszym odcinku "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler znajdzie się w dolnośląskiej miejscowości Jawor. Restaurację "Magnolia" przekształci w lokal o nazwie "Kulinarna Fabryka Smaku". Czy tym razem jej pomoc okaże się skuteczna?

"Kuchenne rewolucje" w Jaworze

W czwartek 7 października na antenie TVN zostanie wyemitowany odcinek "Kuchennych rewolucji", w których Magda Gessler pomoże właścicielce Magnolii w Jaworze. Od osiemnastu lat lokal ten prowadzi pani Dorota. Choć niemal z niego nie wychodzi, nic nie idzie po jej myśli. Co ciekawe, wielu klientów niegdyś doceniało tę restaurację za smaki potraw oraz jakość składników, lecz to nie wystarczyło, by odnieść sukces. Wraz z nadejściem pandemii obroty dramatycznie spadły. Nie wiadomo, czy winę ponosi właścicielka, menedżerka czy kucharz. Magda Gessler, wchodząc do lokalu, zwróciła jednak uwagę na całkiem inną rzecz, a mianowicie wystój.

- Jezus Maria, jakieś przedszkole... Ja pierniczę, masakra. Wygląda to jak hala weselna, taniocha. Nie wiadomo, o co chodzi. Sztachety ogrodowe, krzesła z sali weselnej, podłoga jak z łazienki wojskowej... Nic do niczego nie pasuje - mówiła Magda Gessler w "Kuchennych rewolucjach".

Magda Gessler zmienia lokal w Jaworze

Restauratorka zamówiła zupę gulaszową z klopsami wieprzowymi, roladkę wieprzową z karkówki z boczkiem, musztardą francuską i papryką konserwową z kopytkami w sosie pieczeniowym ciemnym z sałatką szwedzką, penne ze szpinakiem i łososiem oraz sałatkę z kozim serem. Miała mieszane uczucia. - Kucharz ma talent, ale zdecydowanie brak mu podstaw wiedzy kulinarnej - oceniła.

Przy okazji okazało się, że dużym problemem w restauracji jest skonfliktowany zespół. Wojtek, szef kuchni, wyraził nadzieję, że ta sytuacja ulegnie zmianie i będzie tylko lepiej.

- Bardzo dobrze, że syn właścicielki poprosił mnie o pomoc, bo jego mama kompletnie pogubiła się w ocenie sytuacji - powiedziała Magda Gessler.

Prowadząca "Kuchenne rewolucje" zdecydowała, że odmieniony lokal będzie się nazywał "Kulinarna Fabryka Smaku" i będą w nim serwowane tradycyjne rzeczy z ziemi polskiej. Wystrój będzie jasny, a kolory będą inspirowane odcieniami warzyw. Nowością został też grill, z którego podawana będzie kiełbasa jaworska na gorąco - kilkadziesiąt lat temu bardzo popularna na tym terenie.

Premierowe odcinki programu "Kuchenne rewolucje" emitowane są w każdy czwartek o godz. 21:30 na antenie TVN. Wszystkie odcinki można obejrzeć w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości