Krzysztof Piątkowski i jego motocyklowa pasja. „Wcześniej latałem na paralotniach, trochę skakałem na bungee”

Gwiazdy


Niewiele osób wie, że pasją aktorka Krzysztofa Piątkowskiego jest jazda na motocyklach. Na swoim ukochanym pojeździe przemierza wiele kilometrów, a w przeszłości dzięki temu zdarzały mu się różne ciekawe historie. Co mu się przytrafiło? Opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.

Krzysztof Piątkowski kocha motocykle

Krzysztof Piątkowski od dłuższego czasu interesuje się jazdą na motocyklach. Zaczęło się ponad 10 lat temu, gdy aktor (znany z serialu „Zakochani po uszy”) postanowił zrealizować swoje marzenia.

Wcześniej latałem na paralotniach, trochę skakałem na bungee, szukałem jakichś takich ekstremalnych wydarzeń. (…) Wtedy zacząłem bardzo szaleńczo jeździć po Europie

- zdradził.

Motocyklem pokonywał również trasę do szkoły teatralnej. Aktor zawsze bardzo lubił duże pojazdy, do czego próbowała zniechęcić go jego nauczycielka. Mówiła wtedy, że jej student wygląda karykaturalnie. On jednak nie zwracał na to uwagi i z uśmiechu na twarzy odjeżdżał. Gdy potem kobieta chciała, by ją przewiózł, odmówił.

Historia krótkiej przerwy od motocykli

Krzysztof Piątkowski oprócz tego, że pasjonuje się motocyklami, ma również romantyczną duszę. Przez takie połączenie zrodziła się jedna z historii, której częścią była jego ówczesna dziewczyna.

Jechałem do Danii po nią motocyklem. Później mieliśmy pojechać przez piękne i słoneczne Alpy, następnie Czechy, Polskę – przez wszystkie góry. Finalnie się stało, że nagle temperatura spadła do kilku stopni, (…) śnieg zaczął padać w Krakowie. Po kilku dniach tej podróży, padłem na ziemię i postanowiłem sprzedać motocykl

- opowiadał w Dzień Dobry TVN.

Aktor na krótki czas przesiadł się do samochodu, w którym mógł napić się ciepłej kawy. Miłość do motocykli zwyciężyła i ponownie wrócił do jazdy jednośladami.

Motocykle dobre na czas pandemii

Krzysztof Piątkowski swoją pasją stara się zarażać inne osoby. Przekonuje, że zwłaszcza teraz podczas pandemii motocykle mogą okazać się najlepszym środkiem transportu. Nie narażamy bowiem na kontakt z innymi osobami, jak ma to miejsce - chociażby w autobusach.

Wystarczy założyć maseczkę, założyć kask i po prostu jesteśmy cały czas totalnie bezpieczni

- zachęcał aktor.

Choć ten sezon jest wyjątkowy dla wszystkich, także dla motocyklistów i motocyklistek, oni sami starają się zachować pogodę ducha.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz