Motoryzacja

Grzegorz Turnau. Znany muzyk jest fanem aut: "Miałem ich w sumie ponad 30"

"Grzegorz Turnau i jego pasja", reporter: Stefania Kulik 

Motoryzacja

Grzegorz Turnau. Znany muzyk jest fanem aut: "Miałem ich w sumie ponad 30"

"Grzegorz Turnau i jego pasja", reporter: Stefania Kulik 

Grzegorz Turnau jest pasjonatem samochodów. Jego pierwszym autem był przyrdzewiały Fiat 126 p. - Lepsze pojawiły się w połowie lat 90., a tak to miałem mnóstwo staroci, które zresztą do dzisiaj wspominam z wielkim sentymentem - stwierdził. Co muzyk ceni we współczesnych samochodach?

Grzegorz Turnau od młodych lat interesował się motoryzacją. Kiedy miał 6 lat, ojciec nauczył go prowadzić Warszawę M20, a pierwszym pojazdem muzyka była motorynka Babetta, którą jeździł do szkoły.

Znacznie bardziej interesowało mnie to, czy ona zapali i dojadę nią na lekcję niż to, co będę na tej lekcji robił

- wspomina.

Kolekcja samochodów

W końcu przyszedł czas na pierwszy własny samochód. Był nim, kupiony od znajomego, mocno przerdzewiały Fiat 126p. W kolejnych latach muzyk zaczął – jak sam opowiedział – kolekcjonować auta.

Straciłem rachubę, ale miałem ich w sumie ponad 30. Lepsze pojawiły się w połowie lat 90., a tak to miałem mnóstwo staroci, które zresztą do dzisiaj wspominam z wielkim sentymentem i czasem mi się nawet śnią

- powiedział.

Wielka miłość - muzyka

Inną miłością Grzegorza Turnaua jest muzyka i teatr. Jeszcze jako licealista, otrzymał I Nagrodę na XX Studenckim Festiwalu Piosenki, wkrótce potem trafił do Piwnicy pod Baranami, z którą związany był przez 13 lat.

Kabarety kończyły się późno, próby też. Wracałem do domu w nocy. Kiedy wstawałem, to ojciec wracał do domu z uczelni. Patrzył na mnie smutno i pytał: 'I co synu dzisiaj osiągnąłeś?'. Wziąłem to sobie do serca i mam nadzieję, że dzisiaj, kiedy się spotykamy, to ojciec dostrzega, że coś być może osiągnąłem poza kolejnym, udanym modelem samochodu

- stwierdził muzyk.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Śledź hashtagi: #superbiv #skodasuperbiv #emobility #samochodhybrydowy #phev #pluginhybrid #safety #skodapolska   


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
64
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
01.03.2020
jbb
piękna reklama marki samochodu ;)