Motoryzacja

Jak odkazić samochód? Cała prawda o ozonowaniu 

"Jak odkazić samochód?", Reporter: Marcin Sawicki

Motoryzacja

Jak odkazić samochód? Cała prawda o ozonowaniu 

"Jak odkazić samochód?", Reporter: Marcin Sawicki

Coraz więcej osób chce odkażać swoje samochody przy pomocy ozonu. Czy ta metoda jest na pewno skuteczna? Nasz ekspert Adam Klimek doradził co zrobić, żeby porządnie zdezynfekować auto.

Fakty i mity na temat ozonowania samochodów

Wiele osób myśląc, że ozonowanie to jedyny i skuteczny sposób na odkażenie samochodu i ochronę przed koronawirusem, nabywa odpowiedni do tego sprzęt. Duży popyt sprawił, że jego cena, a także koszt samej usługi podrożały o kilka, a nawet kilkadziesiąt razy. Najlepszej jakości generator ozonu przed epidemią kosztował około 1 tys. zł, dzisiaj natomiast od 8 tys. do 9 tys. zł. Ale czy rzeczywiście ozonowanie uchroni nas przed koronawirusem?

Ozon bardzo fajnie zabija wszystkie pleśnie, drobnoustroje i takie historie. Natomiast nie ma żadnych badań naukowych, które potwierdzają, że ozon zabija Covid-19, czyli wirusa, z którym chcemy dzisiaj walczyć

- tłumaczy Adam Klimek.

Warto dodać, że ozon nie jest w stu procentach bezpieczny dla zdrowia, ponieważ uszkadza błony śluzowe. Należy więc pamiętać o wietrzeniu samochodu po ozonowaniu.

Nie bójmy się tego, że ozon ucieknie, bo on swoją robotę zrobił już w momencie pracy

- dodaje Adam. 

Jak skutecznie odkazić samochód?

Ozonowanie nie zastąpi czyszczenia samochodu. Może być jedynie jego uzupełnieniem. Niektórzy samochody czyszczą raz w roku. To zdecydowanie za rzadko. W obecnej sytuacji, samochody powinniśmy sprzątać co najmniej raz w miesiącu, żeby wilgoć nie pozostawała w naszym aucie. Czym czyścić? Ekspert twierdzi, ze najlepsza będzie najzwyklejsza chemia. To ona skutecznie odkazi powierzchnie w samochodzie.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
61
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0