Poruszające wspomnienie adoptowanej córki Krzysztofa Krawczyka. Nigdy wcześniej nie pokazywała tego zdjęcia

Krzysztof Krawczyk
Kamil Piklikiewicz/East News
Informacja o śmierci Krzysztofa Krawczyka dotarła do nas kilka dni temu. Wiele osób wciąż wspomina muzyka, który nazywany jest królem polskiej estrady. Teraz wspomnienie ze swoim tatą pokazała adoptowana córka Krawczyka. Sylwia Urbańczyk występowała w chórkach podczas jego koncertów.

Dzieci Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk stawał na ślubnym kobiercu kilka razy. Pierwszą małżonką muzyka była Grażyna Adamus. Później związał się z Haliną Żytkowiak, z którą ma syna Krzysztofa Igora. W 1985 roku żoną artysty została młodsza o 13 lat Ewa Krawczyk. Ten związek należał jednak do tych burzliwych. Para rozwiodła się i po jakimś czasie ponownie pobrała. Razem adoptowali siostrzenice żony Krzysztofa - Sylwię, Katarzynę i Beatę.

Córki Krawczyka często występowały z nim na scenie i śpiewały w chórkach. Najczęściej robiła to Sylwia. Po jego śmierci, pożegnała ojca za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dodała czarno-białe zdjęcie, pod którym pojawiły się kondolencje.

Krzysztof Krawczyk - kiedy pogrzeb?

Legendarny piosenkarz zmarł w wielkanocny poniedziałek, 5 kwietnia. Informację o śmierci wokalisty przekazał jego menadżer. Wykonawca takich niezapomnianych hitów, jak "Parostatek", "Rysunek na szkle" czy "Jak minął dzień", od kilku tygodni walczył z koronawirusem.

- Msza święta pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę 10 kwietnia o godz. 12 w archikatedrze w Łodzi. Tego samego dnia o godz. 15 zaplanowano pogrzeb artysty na cmentarzu w Grotnikach. Uroczystość będzie miała charakter państwowy - przekazał PAP o. Bernard Briks, proboszcz grotnickiej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

O. Briks dodał także, że prawdopodobnie wstęp do łódzkiej katedry podczas nabożeństwa, jak i na sam pogrzeb na grotnickiej nekropolii będzie ograniczony.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia

Krzysztof Krawczyk był jednym z najsłynniejszych barytonów w Polsce. Od 1963 roku do 1973 i w 1976 roku był wokalistą zespołu "Trubadurzy". Karierę solową rozpoczął w 1973. Koncertował w całej Europie, ale i na świecie.

Był artystą niezwykle wszechstronny - inspirował się popem, bluesem, soulem, jazzem, rock and rollem, ale i country czy tango. Nie stronił również od kolęd i pieśni religijnych. Krawczyk ma na swoim koncie ponad 40 albumów, tysiące fanów i setki (jak nie tysiące) zagranych koncertów.

Krzysztof Krawczyk stanowił inspirację dla innych - covery jego utworów wykonywali: T.Love, Aleksandra Szwed, Roberta Jankowski, Maciej Maleńczuk, Janusz Józefowicz, Michał Milowicz czy Piotr Cugowski.

Dzień Dobry TVN/x-news

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości