Koronawirus a znane osoby. Którzy polscy sportowcy wygrali walkę z Covid-19?

Aktualizacja:
badanie na koronawirusa

Każdego dnia dowiadujemy się o kolejny przypadkach zakażeń koronawirusem. Także wśród polskich sportowców. Wielu z nich udało się jednak wygrać z Covid-19. O kim mowa?

Adam Małysz pokonał koronawirusa.

Adam Małysz o swoim zakażeniu koronawirusem poinformował pod koniec czerwca. Były skoczek narciarski przez kilka dni nie czuł smaku i zapachów. Pojawiały się też u niego bóle mięśniowe. Na szczęście jednak żadne z objawów nie uniemożliwiały mu normalnego funkcjonowania. Po przebytej izolacji sportowiec mógł z dumą ogłosić, że pokonał Covid-19.

Bartosz Bereszyński miał koronawirusa

Bartosz Bereszyński był pierwszym polskim piłkarzem, u którego zdiagnozowano Covid-19. Zarażona koronawirusem była również jego partnerka. Choć Bereszyński przeszedł chorobę łagodnie, źle wspominał tamte chwile.

Ciężko było przetrwać to psychicznie. Przez siedem tygodni nie wyszliśmy z mieszkania nawet na metr

- wspominał w „Przeglądzie Sportowym”.

Sebastian Szymański był zarażony koronawirusem

Sebastian Szymański to kolejny piłkarz, który ma za sobą walkę z koronawirusem. On także mógł mówić o dużym szczęściu. Sportowiec nie czuł się źle - zaledwie przez kilka godzin miał podwyższoną temperaturę. Czas spędzony w izolacji oznaczał jednak dla niego konieczność zrezygnowania z kolejnych treningów. To właśnie okazało się być najbardziej problematyczne.

Kacper Przybyłko z koronawirusem

Kacper Przybyłko pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymał w połowie marca. Na badania zabrała go żona - u piłkarza pojawiły się bóle głowy, gorączka i dreszcze. Początkowo zbagatelizował on objawy. Przykre dolegliwości nie opuszczały go również podczas choroby. Był na tyle osłabiony, że własne urodziny spędził w łóżku, a ukochana na siłę musiała go karmić. Na szczęście jednak pokonał Covid-19.

Robert Talarek pokonał Covid-19

Robert Talerek to pięściarz pracujący w kopalni. Pierwszy objawy Covid-19 pojawiły się u niego w połowie maja. Odczuwał wtedy zmęczenie i ból stawów. Potem pojawiła się gorączka, z którą walczył domowymi sposobami. Nawet wtedy jednak nie podejrzewał, że może być zarażony koronawirusem. O tym fakcie dowiedział się dopiero po przeprowadzeniu masowych testów w jego kopalni. Jego walka z chorobą zakończyła się sukcesem.
U których sportowców jeszcze zdiagnozowano koronawirusa? Szczegóły w materiale:
Zobacz także:
Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.
Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości