Książę Harry i Meghan zostali zaproszeni na koronację Karola III. Czy para pojawi się na uroczystości?

Meghan Markle i książę Harry
Źródło: Dzień Dobry TVN
Przygotowania do koronacji Karola III
Przygotowania do koronacji Karola III
Książę Harry zmienił jego życie
Książę Harry zmienił jego życie
Koronacja króla Karola III zbliża się wielkimi krokami. Rzecznik księcia Harry'ego i Meghan Markle poinformował, że para otrzymała zaproszenie na tę wyjątkową uroczystość. Czy pojawią się na ceremonii? Jak będzie ona przebiegać? O tym opowiadała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

Książę Harry i Meghan otrzymali zaproszenie na koronację

Napięta relacja między książęcą parą a pozostałymi członkami rodziny królewskiej sprawiły, że wiele osób zastanawiało się, czy książę i jego żona w ogóle zostaną zaproszeni na koronację i czy wezmą w niej udział. Nie brakuje głosów, że stosunki księcia z bliskimi jeszcze bardziej skomplikowała biografia Harry'ego "Spare" (w Polsce ukazały się pod tytułem "Ten drugi"). Król Karol III miał być bardzo poruszony jej treścią. Jak donosi dziennik "The Sun", po tym, jak książka pojawiła się rynku, monarcha nakazał on Harry'emu i Meghan opuszczenie posiadłości Frogmore Cottage, w której zatrzymywali się podczas wizyt w Wielkiej Brytanii.

Brytyjska rodzina królewska

DD_20220909_Woroch_live_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy

W niedzielę, 5 marca, rzecznik księcia Harry'ego i Meghan przekazał, że para otrzymała maila z zaproszeniem na koronację króla Karola III.

- Decyzja o tym, czy książę i księżna będą uczestniczyć, nie zostanie ujawniona przez nas w tym momencie - przekazał przedstawiciel pary. Pałac Buckingham nie skomentował tego oświadczenia

Koronacja króla Karola III. Kiedy się odbędzie?

Koronacja Karola III została zaplanowana na sobotę, 6 maja. Uroczystość odbędzie się w Opactwie Westminsterskim.

- Pałac i król pragną, aby nowy władca był monarchą nowoczesnym. W związku z powyższym wystąpi w wojskowym mundurze i zdecydował się na porzucenie pończoch - powiedziała Anna Senkara w Dzień Dobry TVN. - Będzie miał na głowie koronę św. Edwarda. (...) Przechowywana jest w Tower of London i jest takim gwoździem tej kolekcji, to najważniejsza rzecz z klejnotów królewskich. Królowa Kamila będzie miała z kolei na głowię koronę św. Marii. Co ciekawe, nie będzie w tej koronie diamentu Koh-i-noor. To jest bardzo kontrowersyjny diament, a pałac chce ich uniknąć - tłumaczyła dziennikarka.

Warto dodać, że tego samego dnia Archie - najstarsze z dwójki dzieci Harry'ego i Meghan - będzie obchodziło czwarte urodziny.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Anna Senkara

Źródło: RMF FM/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?