Gwiazdy

Julia Wieniawa o swojej chorobie. "Bardzo źle się ze sobą czułam. Nie wiedziałam, co się dzieje"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Julia Wieniawa

Julia Wieniawa jest jedną z najpopularniejszych młodych polskich artystek. Doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej medialnej siły, dlatego też media społecznościowe wykorzystuje do zwracania uwagi na istotne sprawy. W najnowszym poście opowiedziała o swojej chorobie i zachęciła internautów do badań.

Choroba Julii Wieniawy

Julia Wieniawa od pewnego czasu w mediach społecznościowych promuje naturalność. Nie ma oporów przed tym, by pokazywać się bez makijażu czy opowiadać o problemach, z którymi się boryka. Niektórzy jednak zarzucają artystce, że swoją urodę zawdzięcza zabiegom medycyny estetycznej. Wszystko z powodu tego, że jeszcze kilka lat temu Julia miała nieco bardziej pucułowatą twarz. Teraz aktorka odniosła się do tych zarzutów. W sobotę 2 października na TikToku opublikowała filmik, w którym pokazała zdjęcia sprzed lat, porównując z obecnym wyglądem. Wyjawiła, że wówczas borykała się z nieleczonym hashimoto, niedoczynnością tarczycy, a także niską samooceną, którą tuszowała sztucznymi rzęsami.

- W tamtym okresie bardzo źle się ze sobą czułam i tak naprawdę nie wiedziałam, co się dzieje, a swoją niepewność siebie chowałam pod mocnym makijażem. Opuchliznę na twarzy usprawiedliwiałam tym, że jestem niewyspana, przemęczona, a może to po prostu młodość i tak wygląda mój baby face - wspominała Julia Wieniawa na TikToku.

Julia Wieniawa zachęca do badań

Jej wygląd okazał się wtedy objawem choroby, czego zupełnie się nie spodziewała. Z tego powodu postanowiła opowiedzieć o tym w mediach społecznościowych. Jak mówi - bardzo dużo dziewczyn nie zdaje sobie sprawy z tego, że również mogą się borykać z hashimoto. Julia Wieniawa w swoim filmiku zachęciła do badań, pobierania krwi i sprawdzania stanu zdrowia.

- Być może problemy, z którymi się borykacie, to nie jest kwestia diety, albo kwestia tego, jaką macie urodę, tylko po prostu kwestia choroby, która przejmuje kontrolę nad waszym ciałem. Dlatego w momencie, kiedy ja promuję naturalność, a ktoś pisze mi, że mnie stać na zabiegi upiększające, to nieprawda. Ja sobie nigdy nic w życiu z twarzą nie zrobiłam, tylko po prostu zaczęłam się leczyć i zmieniłam swój tryb życia - wyjaśniła Julia Wieniawa.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Miejska dżungla na tarasie Julii Wieniawy

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości