Hashimoto

  Hashimoto

  Monika Miller zniknęła z Instagrama. Przez ponad miesiąc na jej profilach w mediach społecznościowych próżno było szukać nowych wpisów czy relacji. Teraz ujawniła powód absencji. Okazuje się, że młoda gwiazda ciężko choruje. Internauci na widok jej wzdętego brzucha pospieszyli z gratulacjami, a firmy produkujące akcesoria dla dzieci prześcigały się w proponowaniu kontraktów reklamowych. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl Monika Miller ujawnia, jak zareagowała na wpisy oraz wyjaśniła, co tak naprawdę jej dolega.

  Brzuch tarczycowy może być skutkiem zaburzeń hormonalnych spowodowanych niedoczynnością tarczycy. Jest charakterystycznym nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej na całej powierzchni brzucha, zaczynającym się tuż pod biustem. Towarzyszy mu zazwyczaj ogólne zwiększenie rozmiarów ciała. O tym, jak walczyć z tą dolegliwością i czy wystarczy nam sama dieta lub ćwiczenia, rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN, z dietetykiem - Anną Radowicką i Katarzyną Skórzewską, ginekologiem i endokrynologiem.

  Wiele kobiet zmaga się z chorobami tarczycy. Jakie objawy mogą sugerować, że mamy z nią problem? O czym może świadczyć podwyższone TSH u mężczyzn? Skąd się bierze niedoczynność tarczycy? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z ekspertem mikroodżywiania Martą Mieloszyk-Pawelec.

  Selen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i życia. O jego zaletach i prawidłowej suplementacji rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z genetykiem i onkologiem prof. Janem Lubińskim z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Przy jakich chorobach powinniśmy szczególnie badać jego poziom? Dlaczego Polacy mają niedobory selenu? Jakie produkty zawierają selen? Czy bez badania krwi jesteśmy w stanie sami stwierdzić niedobór lub nadmiar selenu?

  Nie do końca wiadomo skąd bierze się ta choroba tarczycy. Wiadomo jednak, że jest to choroba autoimmunologiczna, która powoduje, że komórki odpornościowe z jakiegoś powodu wywołują proces zapalny i niszczą tarczycę. Niektórzy specjaliści przyczyny choroby Hashimoto upatrują w nadmiernym stresie. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy modelkę Martę Dyks, która niedawno przyznała się, że choruje na Hashimoto i internistę Piotra Gryglasa. Jakie są objawi choroby Hashimoto? jak można ją leczyć i jaką rolę w chorobie Hashimoto odgrywa dieta?

  Podobno na chorobę Hashimoto choruje co trzecia Polka. Jak objawia się choroba Hashimoto i jaką dietę powinny stosować osoby, które cierpią na przewlekłe zapalenie tarczycy? Skorzystajcie z przepisów Ann Dec, która sama choruje na Hashimoto i prowadzi też bloga o tej chorobie.