Gwiazdy

Joanna Kulig zagra główną rolę w nowym serialu. O czym będzie "Pajęczyna"?

Gwiazdy

Kamil Piklikiewicz/East News

Po sukcesie "Zimnej wojny", w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, w którym Joanna Kulig zagrała główną rolę kobiecą, aktorka nie może narzekać na brak pracy. Z powodzeniem robi karierę zarówno za granicą, jak i w Polsce. Właśnie ruszyły zdjęcia do nowego serialu "Pajęczyna", produkcji Player Original. Joanna będzie jego główną gwiazdą.

O czym będzie serial "Pajęczyna"?

Serial "Pajęczyna" będzie pełnym napięcia thrillerem, którego akcja toczy się równolegle w dwóch czasach: w 1978 roku oraz w 2010 roku. Kulig wcieli się w Kornelię Titko, odważną naukowczynię obdarzoną niezwykłą pamięcią, a jednocześnie specjalistkę od zachowań pająków. Bohaterka będzie starała się rozwikłać zagadkę śmierci swojej matki i siostry.

Fabuła jest inspirowana mało znanymi faktami z historii późnego PRL-u, kiedy to za czasów Edwarda Gierka Polska rozwijała własny program atomowy. Matka Kornelii, Teresa Titko (w tej roli Anna Radwan) była wybitnym fizykiem jądrowym. W gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza (Marek Kalita). Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Wówczas główna bohaterka rozpocznie prywatne śledztwo.

- Akcja serialu "Pajęczyna" toczy się wokół militarnych tajemnic późnego PRL-u. W "Pajęczynie" snujemy inspirowaną realiami historycznymi, opowieść o tym, dlaczego pod koniec lat 70-tych, mimo udanych prób fuzji termonuklearnej, nie doszło w Polsce do wyprodukowania bomby neutronowej – tłumaczy Wojciech Bockenheim, producent serialu "Pajęczyna".

W "Pajęczynie" zagra wielu znanych aktorów

Obok Joanny Kulig w serialu zagra plejada gwiazd kina. Wystąpią m.in. Eryk Lubos (Stanisław Wanio), Michalina Olszańska (Ewa Wolańska 78'), Anna Radwan (Teresa Titko), Szymon Bobrowski (Włodzimierz Węgrowski 78’), Marek Kalita (prof. Grzegorz Giedrowicz 78’), Andrzej Grabowski (Edward Gierek) oraz Wojciech Wysocki (Piotr Jaroszewicz).

Serial jest koprodukcją House Media Company i TVN Grupa Discovery. Producentami są Wojciech Bockenhaim (TVN) i Grzegorz Olkowski (House Media). Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, a autorem zdjęć jest Witold Płóciennik. Premiera siedmioodcinkowego serialu została zaplanowana na jesień w serwisie player.pl.

Zobacz także:

Tadeusz Müller zdradził nam szczegóły swoich zaręczyn. O jego sekretnym planie wiedziała tylko jedna osoba

Anita Sokołowska ma nietypową pasję. "To przede wszystkim praca ze swoją psychiką, pokonywanie lęków"

"Hotel Paradise 3". Basia i Krystian uprawiali seks, ale tylko ona została skrytykowana. "Szkoda, że widzowie to tak odbierają"

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości