J.K. Rowling żegna odtwórcę roli Hagrida. "Miałam szczęście go poznać, pracować z nim i śmiać się z nim"

świeca
J.K. Rowling pożegnała odtwórcę roli Hagrida
Źródło: izzzy71/Getty Images
Do fanów serii filmów o Harrym Potterze dotarła smutna wiadomość. Odszedł Robbie Coltrane odtwórca roli gajowego Hagrida. Aktora w mediach społecznościowych pożegnała J.K. Rowling, autorka książek o młodym czarodzieju.

J.K. Rowling pożegnała zmarłego aktora

W piątek, 14 października, media obiegła smutna wiadomość. Robbie Coltrane, który grał gajowego Hagrida w niezwykle popularnej serii filmów o przygodach młodego czarodzieja Harry'ego Pottera zmarł w wieku 72 lat. Pisarka J.K. Rowling, które stworzyła literacki pierwowzór postaci, pożegnała aktora w mediach społecznościowych.

Rozmowy o śmierci

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?

Pisarka w poście zamieszczonym na Twitterze wyznała, że nigdy nie spotkała kogoś takiego jak Robbie Coltrane. Jej zdaniem aktor wyjątkowym i bardzo utalentowanym aktorem. - Miałam szczęście go poznać, pracować z nim i śmiać się z nim. Przesyłam wyrazy miłości i najgłębsze kondolencje jego rodzinie, a przede wszystkim dzieciom - czytamy w poście J.K. Rowling.

Robbie Coltrane - kariera

Robbie Coltrane przyszedł na świat 30 marca 1950 roku. Mimo że na swoim dorobku wiele ról, to widzowie pamiętają go przede wszystkim z występów w serii filmów o Harrym Potterze. Aktor - dzięki wstawiennictwu pisarki - wcielił się w postać gajowego Rubeusa Hagrida.

Warto dodać, że aktor pojawił się również w dwóch filmach o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości, czyli Jamesie Bondzie. Zagrał w "GoldenEye" oraz "Świat to za mało", w których wystąpił jako Valentin Zukovsky. Aktora można było zobaczyć również na małym ekranie. Za role w serialu "Dr Fitz" otrzymał między innymi trzy statuetki BAFTA.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: izzzy71/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości