Gwiazdy

Zbigniew Wodecki na zawsze w sercach Polaków. Córka artysty: "On cały czas jest"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Wspomnienie o Zbigniewie Wodeckim
Wspomnienie o Zbigniewie WodeckimDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Pod koniec października wystartowała 5. edycja festiwalu Wodecki Twist w Krakowie, którego dyrektorką jest córka Zbigniewa Wodeckiego – Katarzyna Wodecka-Stubbs. Inicjatorka opowiedziała nam o przedsięwzięciu, a także zdradziła plany na kolejne projekty.

Wspomnienie Zbigniewa Wodeckiego

Ponad 5,5 roku temu świat na chwilę się zatrzymał. Informacja o śmierci Zbigniewa Wodeckiego zaskoczyła wszystkich. 67-letni artysta odszedł niespodziewanie 22 maja 2017 roku wskutek komplikacji po wszczepieniu pomostowania aortalno-wieńcowego.

Zbigniew Wodecki został zapamiętany jako artysta wielkiego formatu, multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, wspaniały człowiek, pełnego niesłabnącej energii i pogody ducha. Jego utwory skradły serca Polaków i do dziś cieszą się popularnością.

- Nie chcę zabrzmieć jakoś smutno, ale on cały czas jest. To widać na publiczności, widać, jak ludzie się wzruszają, bo słyszą Zbyszka. Ta energia jest fajna – powiedziała córka Zbigniewa Wodeckiego.

Festiwal Wodecki Twist

Festiwal Wodecki Twist to koncerty poświęcone upamiętnieniu sylwetki Zbigniewa Wodeckiego. Czerwcowe wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odbiorców z całej Polski, dlatego też organizatorzy zaplanowali edycję jesienną. 29 października ruszyła kolejna tura koncertów na cześć twórczości niezapomnianego artysty. Trasa obejmie 10 miast w Polsce, pierwszym jej punktem była Warszawa. W największych polskich miastach na scenach zobaczymy wybitnych polskich wykonawców, którzy odtworzą i odświeżą najbardziej znane i lubiane utwory Zbigniewa Wodeckiego. Podczas jesiennej trasy koncertowej wystąpią m.in.: Baasch, Alicja Majewska, Ania Rusowicz, Kuba Badach, Igor Herbut, Kayah, Miuosh, Paulina Przybysz, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert, Igo, Tomasz Organek oraz orkiestra pod batutą Tomka Szymusia, który jest jednocześnie autorem aranżacji. Obecnie zostały jeszcze dwa koncerty we Wrocławiu i Toruniu.

- To jest 5. edycja, mimo pandemii zrobiliśmy przepiękne koncerty w Krakowie. Zawsze jest znakomita scena muzyczna, najlepsza orkiestra Tomka Szymusia, najlepsi muzycy w tym kraju. Cudowni ludzie i wspaniali artyści - dodała córka.

Na pytanie, czy artyści chętnie podejmują się współpracy przy projekcie, Katarzyna zdradziła, że tak. Przez ostatnie lata miała tylko jedną sytuację, gdy muzyk odmówił występu, bo jak przyznał, nie udźwignie twórczości Zbigniewa.

- Bardzo często okazuje się przy konfrontacji z utworem, że znamy te piosenki, śpiewamy je, ale to są trudne utwory. Trzeba mieć dużą odwagę, żeby się z tym zmierzyć.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Pozostałe wiadomości